×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rumunia: 10 tys. lekarzy protestuje przeciwko redukowaniu ich dochodów

  • Autor: PAP/JS
  • 19 paź 2017 17:38

Ok. 10 tys. rumuńskich lekarzy uczestniczyło w proteście w stolicy kraju, Bukareszcie, przeciwko ustawie, która - według jego organizatorów - podnosząc płace lekarzy o 25 proc., jednocześnie poważnie ogranicza ich dochody z tytułu nadgodzin i dyżurów.

Rumunia: 10 tys. lekarzy protestuje przeciwko redukowaniu ich dochodów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Rząd zapowiada, że ustawa, która wejdzie w życie w styczniu 2018 roku, oznacza wzrost płac lekarzy, ale w praktyce redukuje nasze dochody" - cytuje rumuńska agencja Agerpress wypowiedź młodej lekarki uczestniczącej w proteście.

Zgodnie z nową ustawą rumuńscy lekarze będą otrzymywali jedynie 30 proc. dotychczasowych dodatków za pracę w nadgodzinach i dyżury oraz utracą prawo do bezpłatnych posiłków na terenie zakładu leczniczego.

Prezes związku zawodowego pracowników służby zdrowia Sanitas, Leonardo Barescu, obawia się, że nowe regulacje w sprawie płac personelu medycznego pogłębią zjawisko ucieczki lekarzy i pielęgniarek z Rumunii lub ich przechodzenia do prywatnego lecznictwa.

Bukareszteńska demonstracja personelu medycznego była również protestem przeciwko rządowym planom przerzucenia ciężaru utrzymania służby zdrowia z pracodawców na samych pracowników. Pracodawcy mieliby być zwolnieni od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne pracowników.

Rumuński rząd zapowiedział, że jeszcze w czwartek (19 października) premier Mihai Tudose przyjmie delegację związku pracowników służby zdrowia w celu poszukiwania kompromisu, który zapobiegłby ich strajkowi generalnemu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rumunia: 10 tys. lekarzy protestuje przeciwko redukowaniu ich dochodów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA