PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rzecznik Praw Obywatelskich nominuje Jurija Kariagina do nagrody Głównego Inspektora Pracy

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 4 lip 2019 15:05

Adam Bodnar zdecydował, że jako Rzecznik Praw Obywatelskich nominuje do nagrody Głównego Inspektora Pracy w tym roku Jurija Kariagina.

Rzecznik Praw Obywatelskich nominuje Jurija Kariagina do nagrody Głównego Inspektora Pracy
Jurij Kariagin (fot. opzz.org.pl)
REKLAMA

Jurij Kariagin jest przewodniczącym Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce i aktywnie działa na rzecz osób imigrujących i pracujących w naszym kraju a pochodzących z Ukrainy, Białorusi, czy Rosji.

"Jurij Kariagin, przy wsparciu Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, utworzył w maju 2016 r. Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ukraińskich w Polsce" napisano 4 lipca na stronie RPO w notce informującej o decyzji Adama Bodnara.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak przekonują autorzy wzmianki, głównym celem powołanego przez Kariagina związku jest ochrona godności, praw i interesów związanych z wykonywaniem pracy zarobkowej przez obywateli Ukrainy na terenie Polski.

Udało nam się 4 lipca skontaktować z Jurijem Kariaginem. Był zdumiony faktem, że został nominowany. Zaznaczył, że poczeka na ewentualne decyzję w jego sprawie. Sam skupia się na licznych osobach, które zwracają się w sprawach pracowniczych do niego i o nagrodach nie myśli.

"Z jego inicjatywy stworzono portal internetowy informujący o warunkach legalnej pracy obywateli Ukrainy w Polsce. Z wielkim zaangażowaniem chroni prawa i interesy pracowników z Ukrainy w trakcie kontaktów z polskimi pracodawcami, udziela pomocy w rozwiązywaniu innych problemów, związanych m.in. z wysyłaniem pieniędzy za granicę, w poszukiwaniu mieszkań, nauką języka, podejmowaniem działalności gospodarczej itp. Jego działalność znacząco wpływa na zmniejszenie skali naruszeń prawa z zakresu legalności zatrudnienia obywateli Ukrainy w Polsce" precyzują współpracownicy RPO w cytowanej informacji.

Jurij Karyagin jest Ukraińcem, choć ma i polskie korzenie. Przez lata kierował Stowarzyszeniem Polska-Ukraina. Wykładał na Uniwersytecie w Kijowie. Jego codzienna praca to aktywne angażowanie się w problemy jego rodaków z polskimi przepisami prawa pracy i z polskimi pracodawcami.

Nagroda Głównego Inspektora Pracy im. Heleny Krahelskiej przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, prewencji zagrożeń zawodowych, wynalazczości, projektowania bezpiecznych technik i technologii, a także popularyzacji ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i prawa pracy.

Jest to wyróżnienie, które przyznawane jest od 2012 r. Zazwyczaj w jednym roku otrzymuje je grupa około 10 osób.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rzecznik Praw Obywatelskich nominuje Jurija Kariagina do nagrody Głównego Inspektora Pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA