PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rozmowy płacowe w PGG bez rozstrzygnięcia

  • Autor: PAP/AT
  • 29 lis 2019 7:39

Rozmowy płacowe w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) w Katowicach, które odbyły się w nocy z czwartku (28 listopada) na piątek (29 listopada) zakończyły się bez rozstrzygnięcia. Kolejną rundę zaplanowano na piątek.

Rozmowy płacowe w PGG bez rozstrzygnięcia
Adobe Stock
REKLAMA

 

  • Zarząd przedstawił propozycje poprawy efektywności, zmian organizacyjnych. Zostały omówione, strona społeczna ma czas, by to przeanalizować.
  • Na tym etapie trudno mówić o rozstrzygnięciach. Jutro wracamy do rozmów, spotykamy się rano i kontynuujemy dialog - oświadczył po zakończeniu spotkania wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda.
  • Cały czas trwają rozmowy zarządu z radą nadzorczą i wiceministrem Gawędą. Jutro (29 listopada) o 10 mamy otrzymać dokument, z którym się zgodzimy lub nie" - poinformował z kolei wiceprzewodniczący "S" w PGG, Artur Braszkiewicz.

"Zarząd w obecności przewodniczącego rady nadzorczej i mojej skromnej osoby przedstawił pewne propozycje poprawy efektywności, zmian organizacyjnych. Zostały omówione, strona społeczna ma czas, by to przeanalizować. Na tym etapie trudno mówić o rozstrzygnięciach. Jutro wracamy do rozmów, spotykamy się rano i kontynuujemy dialog" - oświadczył po zakończeniu spotkania uczestniczący w rozmowach odpowiedzialny w rządzie za sprawy górnictwa, wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda.

"Dokument, który miał nam być przedstawiony, jest jeszcze modyfikowany. Cały czas trwają rozmowy zarządu z radą nadzorczą i wiceministrem Gawędą. Jutro o 10 mamy otrzymać dokument, z którym się zgodzimy lub nie" - poinformował z kolei wiceprzewodniczący "S" w PGG, Artur Braszkiewicz.

Czwartkowa runda negocjacji płacowych w PGG rozpoczęła się przed godz. 16. Przy wejściu do budynku zawisły związkowe flagi i baner z napisem "Akcja protestacyjna".

Związki domagają się 12-proc. podwyżki płac zasadniczych w 2020 roku oraz włączenia tzw. dodatków gwarantowanych do sumy, na podstawie której naliczane będą nagroda barbórkowa i nagroda roczna, tzw. czternastka.

Ubiegłotygodniowe rozmowy także zakończyły się fiaskiem, a termin kolejnych wyznaczono początkowo na 5 grudnia. Związkowcy uznali, że to za późno, i przyszli w środę do siedziby spółki z żądaniem natychmiastowego rozpoczęcia negocjacji. Zarząd PGG podjął rozmowy, jednak nie przyniosły one przełomu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rozmowy płacowe w PGG bez rozstrzygnięcia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA