Rotterdam: Będą strajki dokerów. Przez automatyzację mogą stracić pracę

Planowana automatyzacja procesu przeładunków w terminalach kontenerowych w porcie Rotterdam będzie skutkować zwolnieniami. Dokerzy będą protestować.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rotterdam: Będą strajki dokerów. Przez automatyzację mogą stracić pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

26 lis 2015 11:20


Właściciele głównych terminali kontenerowych operujących w Rotterdamie - ECT, APMT i RWG - planują rozpocząć proces automatyzacji od kwietnia przyszłego roku.

Setki miejsc pracy zagrożonych

Jak powiedział agencji Reuters szef związku FNV Havens, Niek Stam, jeżeli tak się stanie, w 2017 roku będzie pracować o 700 dokerów mniej, spośród obecnych 4000.

Właściciele głównych terminali kontenerowych operujących w Rotterdamie - ECT, APMT i RWG - odrzucili postulaty związkowców we wcześniejszych rozmowach i planują rozpocząć proces automatyzacji od kwietnia przyszłego roku.

- Pracodawcy oświadczają, że żądania związkowców nie są realistyczne i jakby z innej epoki – powiedział rzecznik portu Rotterdam, Sjaak Poppe.

Dodajmy, że w ten sposób nawiązał o ruchu luddystów w Anglii z początku okresu rewolucji przemysłowej (tkacze niszczyli krosna automatyczne, upatrując w nich utraty pracy).

Strajki w grudniu i styczniu

Związkowcy zapowiadają, że będą strajkować trzy dni w grudniu i trzy w styczniu. Pierwsza przerwa w pracy nastąpi między 9 a 11 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.