Resort energii chce rozmawiać ze związkowcami o Polskiej Grupie Górniczej

• Polska Grupa Górnicza przejmie 11 perspektywicznych kopalń obecnej Kompanii Węglowej.
• Równolegle z przygotowaniami do działań restrukturyzacyjnych prowadzone będą rozmowy z górniczymi związkami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Resort energii chce rozmawiać ze związkowcami o Polskiej Grupie Górniczej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 sty 2016 19:48


Jeszcze w styczniu lub na początku lutego resort energii chce rozpocząć rozmowy ze związkami w kontekście m.in. oczekiwań inwestorów mających współtworzyć spółkę, do której trafią kopalnie Kompanii Węglowej.

Według zapowiedzi resortu kopalnie KW mają zostać przeniesione do tego podmiotu wiosną.

Chodzi o spółkę, która przejmie 11 perspektywicznych kopalń obecnej Kompanii Węglowej – dotychczas nazywaną roboczo Nową Kompanią Węglową. We wtorek (19 stycznia) prezes katowickiego Węglokoksu potwierdził, że w ramach działań restrukturyzacyjnych kopalnie KW mają trafić do spółki pod nazwą Polska Grupa Górnicza (PGG). Na razie jej jedynym właścicielem jest właśnie Węglokoks.

Wiceminister Tobiszowski, uczestniczący w środę w Katowicach w koncercie inaugurującym obchody jubileuszu Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, zapowiedział, że równolegle z przygotowaniami do działań restrukturyzacyjnych prowadzone będą rozmowy z górniczymi związkami.

„Na dniach rozpoczynamy rozmowy ze stroną społeczną – przygotowujemy się z programem, bo mamy pewne wymogi od tzw. inwestorów, z którymi prowadzimy rozmowy. Powinno to być jeszcze w styczniu, najpóźniej na początku lutego. Mamy tu pewne obwarowania, które wynikają z oczekiwań inwestorów” - powiedział Tobiszowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.