Referendum w PKP Cargo zakończone. Załoga gotowa do strajku

98,1 proc. załogi biorącej udział w referendum strajkowym w PKP Cargo opowiedziało się za strajkiem w przypadku niespełnienia przez zarząd postulatów sporu zbiorowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Referendum w PKP Cargo zakończone. Załoga gotowa do strajku

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 lut 2015 14:26


Referendum strajkowe było przeprowadzane wśród pracowników spółki od 17 grudnia 2014 r. do 28 stycznia br. Jak informuje Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy w PKP Cargo, udział w referendum wzięło 51,92 proc. załogi.

Czytaj też: PKP Cargo: Pracodawca sam musi szkolić pracowników

Za strajkiem w przypadku niespełnienia przez zarząd postulatów sporu zbiorowego dotyczących: gratyfikacji z okazji Święta Kolejarza i za zmiany w harmonogramie pracy, dodatku za szkolenie maszynistów stażystów, rekompensat dla pracowników delegowanych do pracy poza miejsce stałego zatrudnienia opowiedziało się 98,1 proc. głosującej załogi.

Czytaj też: Zainteresowanie dobrowolnymi odejściami z PKP Cargo większe niż się spodziewano

Na mocy Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych referendum jest wiążące i upoważnia związki zawodowe do przeprowadzenia strajku w przypadku braku porozumienia.

- Równolegle do sporu zbiorowego, w spółce PKP Cargo trwają rokowania w ramach dialogu społecznego, wszczętego w wyniku niezadowolenia załogi z powodu braku dialogu z rządem, kierowania na nieświadczenie pracy oraz wdrożenia programu dobrowolnych odejść, a także zmian strukturalnych bez konsultacji ze stroną społeczną - informuje Leszek Miętek z Komietu Protestacyjno-Strajkowego w spółce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.