PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Referendum strajkowe w Biedronce przedłużone

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Jeronimo Martins Polska S.A. poinformowała, że decyzją Komisji zostało przedłużone referendum strajkowe do 30 czerwca 2020 roku. Ma to związek z prowadzonym postępowaniem prokuratorskim, dotyczącym utrudniania przeprowadzenia referendum strajkowego zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Referendum strajkowe w Biedronce przedłużone
NSZZ „Solidarność” przypomina, że 8 sierpnia br. prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych wydał nakaz na JMP S.A. udostępnienia danych osobowych pracowników zatrudnionych w JMP S.A. Fot. materiały prasowe JMP
REKLAMA

NSZZ „Solidarność” przypomina, że 8 sierpnia br. prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych wydał nakaz na JMP S.A. udostępnienia danych osobowych pracowników zatrudnionych w JMP S.A. celem przeprowadzenia referendum strajkowego. Do dnia dzisiejszego JMP nie wykonało nakazu wydanego przez UODO - podają związkowcy.

W maju br. prokuratura we Wrześni umorzyła postępowanie dotyczące utrudniania prowadzenia referendum strajkowego i nie przekazania listy zatrudnionych pracowników w JMP. Umorzenie zostało zaskarżone do sądu we Wrześni. 12 września odbyło się posiedzenie sądu w tej sprawie, a sąd przyznał rację NSZZ ,,Solidarność" w JMP S.A. i cofnął umorzenie, kierując ponownie sprawę do prokuratury.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Pracownicy Biedronki będą strajkować? Referendum trwa mimo utrudnień

- W związku z toczącymi się sprawami przed urzędami państwowymi, referendum strajkowe nie może być zakończone, musi być otwarte do zakończenia postępowań w sądzie, prokuraturze oraz UODO. Jeżeli sprawy zostaną zakończone to decyzją komisji zakładowej czas trwania referendum zostanie skrócony - poinformowali związkowcy.

Czytaj więcej na DlaHandlu.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Referendum strajkowe w Biedronce przedłużone

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA