×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ratownicy medyczni zakończyli protest. Wywalczyli podwyżki

  • Autor: PAP/jk
  • 22 sie 2017 12:37

Ratownicy medyczni w Jarocinie zakończyli trwający 5 miesięcy protest i wycofali wypowiedzenia z pracy. Od 1 października ich pensje będą wyższe o 300 zł.

Ratownicy medyczni zakończyli protest. Wywalczyli podwyżki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W poniedziałek (21 sierpnia) podpisano porozumienie między szpitalem, zarządem powiatu, a jarocińskimi ratownikami.

• Od 1 października pensje ratowników medycznych będą wyższe o 300 zł.

- Cieszymy się bardzo, że udało nam się to porozumienie osiągnąć, które jest korzystne dla wszystkich. W poniedziałek (21 sierpnia) podpisaliśmy porozumienia z dyrekcją szpitala i wycofaliśmy wypowiedzenia z pracy - powiedział lider protestujących Tomasz Raźniak.

27 ratowników medycznych jarocińskiego szpitala protestowało od kwietnia 2017 roku. - Koledzy w ościennych stacjach mają podstawę w wysokości 2,2 tys. zł, a my tkwimy od wielu lat ze stawką 1,7 tys. zł. Nasze zarobki z dodatkami wynoszą 2,1 tys. zł, podczas gdy inni mają już 2,7 tys. zł - uzasadniał przewodniczący NSZZ Pracowników Medycznych Południowej Wielkopolski w Jarocinie Tomasz Raźniak. Ostatnią podwyżkę ratownicy z Jarocina dostali w 2008 roku.

Prezes zarządu szpitala Leszek Mazurek zapewniał, że rozumie żądania ratowników, "bo stawka wynagrodzenia zasadniczego jest niska, ale nie ma z czego im dać".

Zadłużenie Szpitala Powiatowego w Jarocinie za 2016 r. wyniosło 2 mln złotych. - Ogólne zadłużenie placówki sięga kilkunastu milionów zł- powiedział prezes szpitala.

W poniedziałek (21 sierpnia) podpisano porozumienie między szpitalem, który reprezentował prezes Mazurek, zarządem powiatu, reprezentowanym przez starostę Teodora Grobelnego i jego zastępcę Mirosława Drzazgę, a jarocińskimi ratownikami, których przedstawicielami byli Raźniak, Marek Tubacki i Grzegorz Walczak. - We wtorek aneksujemy umowy o pracę, które wcześniej wypowiedzieliśmy, żeby móc pracować od 1 września - powiedział Raźniak.

Zdaniem starosty Grobelnego, "nerwowa atmosfera" nie była nikomu potrzebna. - Cały czas powtarzałem, że można znaleźć kompromis i zażegnać konflikt, ponieważ to była sytuacja stresująca dla obu stron. Na szczęście ratownicy także wykazali dużą chęć znalezienia satysfakcjonującego obie strony rozwiązania, więc rezultat naszych rozmów jest pozytywny - powiedział starosta.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ratownicy medyczni zakończyli protest. Wywalczyli podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA