Radosław Sikorski przyjął delegację górników

Marszałek Sejmu przyjął delegację górników, którzy w środę protestowali przed Sejmem. Zadeklarował przekazanie postulatów górniczych premier Ewie Kopacz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Radosław Sikorski przyjął delegację górników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 paź 2014 13:20


Przedstawiciele górniczych związkowców demonstrowali w środę przed Sejmem w czasie, gdy swoje expose wygłaszała premier Ewa Kopacz. Kopacz zapewniła, że jej rząd będzie chronić górnictwo przed nieuczciwą konkurencją.

W czasie przerwy w obradach ogłoszonej po wygłoszeniu przez premier expose delegację protestujących przyjął marszałek Sejmu, Radosław Sikorski.

Czytaj też: Ich średnia płaca bez dodatków wynosi niemal 7 tys. zł. Ile tak naprawdę zarabiają górnicy?

"Marszałek przyjął naszą petycję. Zadeklarował, że jeszcze dziś nasze postulaty zostaną przekazane premier Kopacz. Zapewnił, że jest gospodarczym patriotą i powiedział, że w polskich piecach powinien być spalany polski węgiel" - relacjonował spotkanie przewodniczący górniczej Solidarności Jarosław Grzesik.

Dodał, że przedstawiciele górniczych związków zawodowych zostali zaproszeni na posiedzenie komisji ds. energetyki i surowców energetycznych, która o godz. 13 zajmie się projektem przepisów ustawowych dotyczących norm jakościowych węgla.

Czytaj też: Solidarność: Rozważana przez JSW likwidacja deputatów emeryckich wielkim zaskoczeniem

Od rana górnicy protestowali przed Sejmem. "Spodziewamy się, że pani premier zauważy problemy polskiego górnictwa, że będzie kontynuacja dialogu, który rozpoczął poprzedni premier. Niestety go nie dokończył (...) liczymy, że pani premier przekaże nam sygnał, że branża nie została sama" - mówił podczas konferencji poprzedzającej protest Dariusz Potyrała z Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników w Polsce. Jak podkreślił, konieczne jest rozwiązanie problemu importu węgla, uregulowanie kwestii dot. wewnętrznego handlu węglem. "I musimy usłyszeć deklaracje, że nie będzie likwidacji polskich kopalń" - podkreślił.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.