PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

"Przełomowe" porozumienie między dyrekcją a Solidarnością w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

  • Autor: pap/mg
  • 11 paź 2019 22:13

Dyrekcja Teatru Wielkiego-Opery Narodowej zawarła porozumienie z NSZZ "Solidarność" przy teatrze ws. systemowej regulacji wynagrodzeń - poinformowało w piątek (11 października) Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resort podał w komunikacie, że porozumienie jest przełomowe.

"Przełomowe" porozumienie między dyrekcją a Solidarnością w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej
(Adrian Grycuk/wikipedia.org)
REKLAMA

- W obecności podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wandy Zwinogrodzkiej dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski zawarł porozumienie z Komisją Zakładową nr 111 NSZZ Solidarność przy TWON w sprawie systemowej regulacji wynagrodzeń, która doprowadzi do zakończenia sporu zbiorowego trwającego w tej instytucji od listopada 2017 roku - podało MKiDN w komunikacie, który przekazała Anna Pawłowska-Pojawa z Centrum Informacyjnego ministerstwa. Tytuł komunikatu brzmi "MKIDN: przełomowe porozumienie między dyrekcją a NSZZ Solidarność w TWON".

- Strony porozumiały się w kwestii realizacji postulatów pracowniczych i zadeklarowały wolę zakończenia prac nad zmianami w systemie wynagradzania do końca bieżącego roku - podał resort. Podkreślił też, że "dyrektor TWON Waldemar Dąbrowski oraz przewodnicząca Komisji Zakładowej Ewa Djaczenko zgodnie określili ten moment jako przełomowy w dziejach narodowej sceny operowej". MKiDN dodało, że zadowolenie wyraziła także wiceminister Wanda Zwinogrodzka.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w sprawie podwyżek wynagrodzeń pikietowała przed MKiDN w listopadzie 2018 r. Związkowcy pracownicy teatru przypomnieli wówczas w petycji do resortu, że spór zbiorowy z pracodawcą prowadzony jest od ponad roku.

- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dostrzega i rozumie oczekiwania pracowników, dlatego od wielu miesięcy podejmuje intensywne działania na rzecz rozwiązania sporu pomiędzy dyrekcją TWON a jej pracownikami - poinformował wówczas resort kultury.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Przełomowe" porozumienie między dyrekcją a Solidarnością w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA