PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Przed nami jubileuszowa 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

  • KDS
  • 12 wrz 2022 8:37

W trzecią sobotę i niedzielę września (17 i 18 września) odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. W tym roku wydarzenie jest wyjątkowe - jubileuszowe. Ludzie pracy spotkają się w Częstochowie po raz 40.

Przed nami jubileuszowa 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę
Na zdjęciu uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymce Energetyków i Elektryków (fot. PAP/Waldemar Deska)
REKLAMA
  • Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę odbędzie się w weekend 17-18 września. Obchody połączone będą z Kongresem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  • Dlatego tegoroczne hasło wydarzenia to: „Księże Jerzy - jesteśmy tu, aby wypełnić Twój testament”.
  • Pielgrzymi będą mogli skorzystać z mobilnej „Strefy Życia” organizowanej przez PZU.

– W tym roku Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę to wydarzenie szczególne, bo z modlitwą, podziękowaniem i prośbą do Matki Boskiej będziemy zmierzać już 40. raz – napisał do związkowców szef „Solidarności” Piotr Duda w liście, który na swojej stronie przytacza NSZZ Solidarność. - Jak zawsze w trzecią sobotę i niedzielę września spotkamy się w Częstochowie, aby modlić się u tronu Jasnogórskiej Pani, dziękując za opiekę i prosząc o wsparcie. Jak zawsze przybędziemy tam z naszymi sztandarami, manifestując swoje przywiązanie do wiary i Kościoła – czytamy dalej.

Przewodniczący przypomniał, że pielgrzymka ludzi pracy to duchowy testament Patrona Solidarności, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który zapoczątkował wrześniowe pielgrzymowanie. 

Bowiem po raz pierwszy Pielgrzymka Ludzi Pracy została zorganizowana w 1983 roku dla robotników Huty Warszawa przez ks. Jerzego Popiełuszkę. Już rok później do Częstochowy przybyli pracownicy z całej Polski. Uczestnicy modlili się o dobrą i godną pracę oraz właściwe traktowanie pracowników.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mobilna strefa PZU na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy

Jubileuszowa edycja pielgrzymki wzbogacona zostanie o dodatkowe wydarzenia. Wydarzeniu będzie towarzyszyć mobilna strefa „Zdrowe Życie” organizowana przez PZU przy wsparciu Kancelarii Prezydenta RP.

W ramach strefy będzie można skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich m.in. z zakresu kardiologii, dietetyki, fizjoterapii. Strefa wśród pielgrzymów pojawi się m.in. dzięki uprzejmości Kancelarii Prezydenta RP.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przed nami jubileuszowa 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA