Protesty w Warszawie. Pracownicy Auchan i Biedronki wychodzą na ulice

Dziś (15 grudnia) w Warszawie handlowa Solidarność zorganizuje akcje protestacyjne przed hipermarketem Auchan oraz przed siedzibą Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protesty w Warszawie. Pracownicy Auchan i Biedronki wychodzą na ulice

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 gru 2015 9:50


Pierwsza pikieta rozpocznie się o godz. 12.00 przed Centrum Handlowym King Kross przy ul. Jubilerskiej 1/3.

- W tym centrum działa hipermarket Auchan. Auchan jako jedyna spośród dużych sieci handlowych działających w Polsce, w Wigilię Bożego Narodzenia będzie pracować aż do godziny 15.00. Trzeba pamiętać, że po zamknięciu sklepu pracownicy muszą jeszcze posprzątać, uzupełnić towar na półkach i w chłodniach oraz wykonać wiele innych czynności.  To oznacza, że do wigilijnej wieczerzy z rodzinami zasiądą dopiero późnym wieczorem  – mówi Alfred Bujara, przewodniczący handlowej Solidarność.

Krajowa Sekcja Handlu NSZZ "Solidarność" od wielu lat w okresie przedświątecznym prowadzi kampanie „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki”,  której celem jest skłonienie pracodawców z branży handlowej do skrócenia godzin pracy w Wigilię.

- Nasza akcja przyniosła wymierne efekty. W tym roku w Wigilię niemal wszystkie dyskonty, a także super- i hipermarkety będą otwarte maksymalnie do 14.00, choć jeszcze kilka lat temu normą było, że w tym dniu były czynne nawet do późnych godzin popołudniowych. Niechlubnym wyjątkiem jest tylko Auchan – podkreśla Bujara.

Ponadto pracownicy Real Polska, którzy zostali przejęci przez firmę Auchan Polska chcą zwrócić uwagę na pogorszenie warunków pracy i płacy, oraz nadmierne obciążenie pracą.

Demonstracja przed Jeronimo Martins

Demonstracja przed siedzibą biura głównego Jeronimo Martins Polska przy ul. Dolnej 3 w Warszawie rozpocznie się o godz. 13.30. Jej powodem są pogarszające się warunki pracy w dyskontach Biedronki oraz unikanie przez pracodawcę dialogu ze stroną społeczną.

- Biedronka jest największym pracodawcą z branży handlowej w naszym kraju, który co roku osiąga w Polsce gigantyczne zyski. Niestety od dłuższego czasu zarząd JMP unika dialogu z własnymi pracownikami, który ten zysk wypracowują. Odmawia negocjacji dotyczących podwyżek wynagrodzeń oraz utrudnia działalność związkową  - mówi Przewodniczący Organizacji Zakładowej JMP”S”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

dzosz 2016-07-23 01:08:53

Ten pajac lubi czyjes zony.dziwne tylko coto za laska co sie z takim z takim zadaje.A rejonowa nic nierobi zamiast go wywalic na pysk

dzosz 2016-07-23 01:01:38

Ten caly jaskola to smiec zrobil lasce z osowa dziecko i zostawil a tak jej nawciskal ze glowa mala.usuncie go z biedronki

ola 2015-12-22 19:19:28

BIEDRONKA W SZAMOTUŁY WLKP Kierownik wykorzystuje pracownice seksualnie na pracowniacach od 2 tygodni bierze same nocki kompletnie nic nie robi nie ma pojecia o kierownictwie KIEROWNIK KRZYSZTOF JASKUŁA GRAFIK TAK ROBI ŻE DZIEWCZYNY PO 12 ,14 GODZIN PRACUJĄ A ON NA 8 GODZIN NA NOCKĘ Z SWOJĄ KOCHANKĄ AGNIESZKĄ