Protest strażaków w Warszawie

22 września 2015 r. o godz. 12.00 powstanie miasteczko protestacyjne strażaków Państwowej Straży Pożarnej przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protest strażaków w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

22 wrz 2015 7:55


Strażacy domagają się rewaloryzacji funduszu wynagrodzeń za lata 2008‐2014 o co najmniej 17 proc. - tytułem rekompensaty wzrostu kosztów inflacji, z czego 10 proc. jeszcze w tym roku, kolejne 7 proc. w roku 2017 lub w programie modernizacyjnym oraz pokrycia w całości z budżetu Państwa kosztów związanych z wysługą lat i wzrostu stawki za służbę w godzinach nadliczbowych z 60 proc. do 100 proc. za godzinę pracy.

Przekazana poprzez media propozycja rządu dotycząca podwyżki na poziomie 4 proc., jest kwotą nie do przyjęcia dla strażaków, ponieważ środki te pokryją jedynie część niedoboru funduszu płac za lata ubiegłe.

Pomimo wielokrotnie podejmowanych rozmów ze stroną rządową, Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” nie otrzymała pisemnej obietnicy spełnienia postulatów, które przedstawiono podczas spotkania 1 kwietnia 2015 r. z minister spraw wewnętrznych, panią Teresą Piotrowską.

Brak dialogu

- Krajowa Sekcja Pożarnictwa złożyła rządowi postulaty rewaloryzacji funduszy wynagrodzeń i podniesienia stawek za nadgodziny w 2013r.  Z panią minister Teresą Piotrowską prowadziliśmy rozmowy od października 2014 r. Na spotkaniu 2 grudnia 2014 r. uzupełniliśmy nasze postulaty o zabezpieczenie środków na wypłatę wysługi lat. W kwietniu tego roku przekazaliśmy pani minister ponownie nasze wszystkie postulaty – mówi Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

Dodaje, że w celu usystematyzowanego i cyklicznego prowadzenia dyskusji w gronie przedstawicieli MSW, szefów służb oraz związków zawodowych zostało opracowane nawet Zarządzenie MSW o Forum Dialogu Społecznego. Niestety, mimo zapewnień pani minister, że jest zwolennikiem dialogu społecznego i dyskusji na argumenty, rozmowy nie przyniosły oczekiwanego rezultatu

Strażacy z Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” chcą złożyć na ręce pani premier Ewy Kopacz petycję, w której przekażą swoje postulaty.

Bieżące wydatki

Łączna kwota potrzebnych środków na pokrycie kosztów za wysługę lat wynosi 8 250 000 zł. MSW pokryje koszty w wysokości jedynie 3 250 000 zł, co spowoduje konieczność pokrycia pozostałych kosztów ze środków bieżących komend Państwowej Straży Pożarnej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

STRAŻAK PSP 2015-11-25 11:27:23

NOWY RZĄD powinien naprawić szkody które wyrządziła Platforma Obywatelska w Służbach Mundurowych i przywrócić przepisy EMERYTALNE sprzed 01-01-1999r bo nie może być tak że Funkcjonariusz który przepracował w CYWILU np.14lat czy też 20lat i zatrudnił się w służbach mundurowych to tych lat nie uznaje mu się do służby jest to skandal i przez takie nieudolne REFORMY przeprowadzone przez Platformę Obywatelską w służbach muszą pracować STARSI LUDZIE a efektywność np.Policjanta lub Strażaka w podeszłym wieku pozostawia wiele do życzenia takie są fakty nam nadzieje że PIS to naprawi my funkcjonariusze wierzymy w to całym sercem.

york 2015-09-23 07:27:24

ciekawe czy są strażacy z regionu konińskiego bo ci godzą się pracować jako strażacy w firmie prywatnej za 1500 zł miesięcznie czyli po co chcą pieniędzy skoro udowadniają że można tanio ponadto emeryci straży pożarnej mając wysokie emerytury zabierają miejsca pracy pracownikom którzy nie mają jeszcze emerytur a t jest świństwo jak tak można pozdrawiam

Mimi 2015-09-22 08:52:30

I bardzo dobrze niech protestują - wykonują niebezpieczny zawód a płaca na poziomie głodowej !!!!!!!!!!!!!! Oby dostali to o co walczą.