Protest pod siedzibą MEN przeciwko "niepotrzebnej i nieprzygotowanej" reformie

• W czwartek, 1 września, przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie odbył się protest kilkudziesięciu osób.
• Uczestnicy protestowali przeciwko zapowiadanej przez rząd reformie oświaty.
• Proponowane zmiany w szkolnictwie są nieprzemyślane i wprowadzą chaos - mówili protestujący.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protest pod siedzibą MEN przeciwko "niepotrzebnej i nieprzygotowanej" reformie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

1 wrz 2016 19:32


Przed budynkiem ministerstwa zgromadzili się przedstawiciele koalicji "NIE dla chaosu w szkole". Tworzą ją organizacje, instytucje, ruchy społeczne, rodzice i nauczyciele, "którym leży na sercu dobro dzieci i młodzieży". Ich zdaniem polska szkoła nie potrzebuje rewolucji, lecz mądrych i przemyślanych zmian.

Do koalicji przystąpili m.in. Obywatele dla Edukacji, Przestrzeń dla Edukacji, Stowarzyszenie Rodzice dla Edukacji, Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej, Komitet Obrony Demokracji, Społeczny Monitor Edukacji, Evidence Institute i Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zdaniem uczestniczącego w czwartkowym proteście lidera KOD Mateusza Kijowskiego zapowiadana reforma jest niepotrzebna i nieprzygotowana. "Nie zgadzamy się na gwałtowne, nieprzemyślane rewolucje. Rewolucje, które bardzo szybko i łatwo mogą coś zburzyć. Ale na pewno nic nowego nie dadzą. Nie chcemy chaosu w szkole. Chcemy, żeby nasze dzieci uczyły się w spokoju, zgodnie z najnowszymi zasadami, osiągnięciami nauki" - podkreślił.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Jaro 2016-09-02 13:55:29

I tak trzymać PIS bis tylko obiecuje, a konkretów brak ! No i wyszło Szydło z wora !