×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Projekt tzw. emerytur stażowych trafił do sejmowej komisji

  • Autor: PAP/AKC
  • 28 lip 2022 15:28

Złożony przez NSZZ Solidarność obywatelski projekt ustawy o tzw. emeryturach stażowych jest w planie prac Komisji Polityki Społecznej i Rodziny na II półrocze - poinformowało w czwartek Centrum Informacyjne Sejmu odpowiadając na zarzuty o "mrożeniu" projektu.

Projekt tzw. emerytur stażowych trafił do sejmowej komisji
Po sporządzeniu przez Komisję sprawozdania projekt trafi ponownie pod obrady plenarne (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • To odpowiedź na list przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.
  • Duda zarzuca w nim rządowi zamrożenie prac nad obywatelskim projektem.
  • "Marszałek Sejmu niezwłocznie po złożeniu obywatelskiego projektu dotyczącego tzw. emerytur stażowych i otrzymaniu opinii Biura Analiz Sejmowych oraz Biura Legislacyjnego, nadała projektowi numer druku oraz skierowała go do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu, a następnie zaplanowała jego rozpatrzenie w porządku obrad, co nastąpiło 15 grudnia 2021 r. (pierwsze czytanie)" - podało CIS w komunikacie na stronie internetowej Sejmu.

"Warto dodać, że pomimo złożonego w trakcie pierwszego czytania wniosku o odrzucenie projektu już na tym etapie prac, za dalszym jego procedowaniem w Komisji opowiedziała się przytłaczająca większość posłów - 426 na 444 biorących udział w głosowaniu" - podkreśliło CIS w odpowiedzi.

"W związku z powyższym omawiany projekt ustawy obecnie jest w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jak wynika z planu prac tej Komisji na II półrocze 2022 r., jest w nim ujęte rozpatrzenie projektu obywatelskiego" - zaznaczyło Centrum.

Przypomniało w komunikacie, że zgodnie z regulaminem Izby komisje sejmowe są organami Sejmu ze swoimi własnymi uprawnieniami, przewodniczącym, prezydium oraz określonym trybem procedowania.

Czytaj też: Od stycznia 2023 r. minimalne wynagrodzenie w górę. W lipcu kolejna podwyżka

"Po sporządzeniu przez Komisję sprawozdania projekt trafi ponownie pod obrady plenarne" - zapewniło CIS.

Duda jako inicjator obywatelskiego projektu domagał się pilnego odblokowania prac nad projektem i pilnego procedowania projektu prezydenckiego - "tak, aby były one punktem wyjścia do wypracowania możliwie najlepszego rozwiązania kwestii emerytur stażowych".

"Wyrażam oburzenie z powodu mrożenia prac nad tą niezwykle ważną społecznie ustawą" - napisał. "Również niezrozumiałe i oburzające jest niepodejmowanie prac nad projektem prezydenckim, który wpłynął do Sejmu 14 grudnia 2021 r. To już blisko 8 miesięcy!" - przypomniał.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Projekt tzw. emerytur stażowych trafił do sejmowej komisji
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA