Prezes PKP Cargo przyjął delegację związkowców. Nie obyło się bez słów krytyki

6
Prezes PKP Cargo przyjął delegację związkowców. Nie obyło się bez słów krytyki Adam Purwin, fot. mat.pras.
- Związki zawodowe muszą podjąć trud oczyszczenia własnych szeregów z patologii – powiedział podczas spotkania z delegacją liderów związkowych Adam Purwin, prezes PKP Cargo.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes PKP Cargo przyjął delegację związkowców. Nie obyło się bez słów krytyki

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 lis 2014 14:30


W czwartkowej pikiecie (6 listopada) wzięło udział ok. 80 osób, które przez godzinę protestowały przed siedzibą główną PKP Cargo w Warszawie. Prezes PKP Cargo przyjął delegację liderów związkowych biorących udział w pikiecie. Związkowcy przekazali prezesowi swoje postulaty, a on wręczył im „Kodeks Etyki Grupy PKP”.

- Związki zawodowe muszą podjąć trud oczyszczenia własnych szeregów z patologii – powiedział Adam Purwin. – Dziś przewodniczącym komisji zakładowej Solidarności w Zakładzie Południowym jest zwolniony przez nas dyscyplinarnie Józef W., przeciwko któremu w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu znajduje się akt oskarżenia o dokonanie oszustwa na szkodę PKP Cargo - dodał.

Czytaj też: W PKP kwitnie donosicielstwo. I wszyscy się z tego cieszą

Józef W., jeden z najważniejszych liderów Solidarności w Zakładzie Południowym spółki, ponad rok temu został zwolniony w trybie dyscyplinarnym z pracy w PKP Cargo za wykryte liczne nieprawidłowości (zwolniony został za nieobecność w pracy i fałszowanie kart pracy).

PKP Cargo złożyło zawiadomienie do prokuratury w kilku sprawach dotyczących jego wieloletniej pracy. Obecnie w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu znajduje się akt oskarżenia przeciwko Józefowi W. o dokonanie oszustwa przeciwko spółce, polegające na przywłaszczeniu mienia.

W kolejnych trzech sprawach toczy się postępowanie przed Prokuraturą Rejonową. Pierwsze dwie dotyczą oszustwa związanego ze świadczeniem pracy oraz fałszowaniem: kart pracy i zaświadczeń lekarskich. Trzecia, będąca przedmiotem badania prokuratury, dotyczy składania fałszywych zeznań przez Józefa W. dotyczących jego rzekomej obecności w pracy oraz narażenie na niebezpieczeństwo spowodowania katastrofy.

Czytaj też: PKP Cargo: Pracodawca sam musi szkolić pracowników

Wręczony w czwartek „Kodeks Etyki Grupy PKP” to obowiązujący zbiór norm etycznych, które zostały wprowadzone w spółkach grupy PKP. Są to zasady i wartości, jakim powinni się kierować pracownicy spółek.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.