PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Premier Francji gotów do dalszych negocjacji. Nie wyklucza ustępstw ws. wieku emerytalnego

  • Autor: PAP/RAF
  • 12 sty 2020 9:57

Premier Edouard Philippe nie wykluczył w sobotę (11 stycznia), że rząd mógłby skorygować z 64 lat do 62 lat granicę wieku założoną w programie reformy systemu emerytalnego. Zaznaczył, że jest gotów do dalszych negocjacji ze związkami zawodowymi.

Premier Francji  gotów do dalszych negocjacji. Nie wyklucza ustępstw ws. wieku emerytalnego
Podczas sobotnich manifestacji policja użyła w kilku przypadkach gazu łzawiącego dla rozproszenia manifestantów. (fot. pixabay)
REKLAMA
  • Sobotnie rozmowy poprzedziły trwające od ponad miesiąca protesty oraz strajki m.in. w sferze transportu publicznego. W sobotę na ulicach francuskich miast znowu pojawili się manifestanci niezadowoleni z proponowanych przez rząd zmian. 
  • Premier Philippe uzależnił powodzenie rozmów na temat obniżenia wieku emerytalnego od znalezienia skutecznego mechanizmu finansowania emerytur dla osób w podeszłym wieku w najbliższym dziesięcioleciu. 
  • Prezydent wyraził zadowolenie z osiągnięcia przez rząd i związki zawodowe "konstruktywnego kompromisu" w osobnym komunikacie wydanym przez Pałac Elizejski wieczorem.

Szef francuskiego rządu uczestniczył w sobotę w spotkaniu z kierownictwem francuskich związków zawodowych. W ramach tych rozmów zapoznał się z postulatami i wnioskami związków.

Sobotnie rozmowy poprzedziły trwające od ponad miesiąca protesty oraz strajki m.in. w sferze transportu publicznego. W sobotę na ulicach francuskich miast znowu pojawili się manifestanci niezadowoleni z proponowanych przez rząd zmian.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Premier Philippe uzależnił powodzenie rozmów na temat obniżenia wieku emerytalnego od znalezienia skutecznego mechanizmu finansowania emerytur dla osób w podeszłym wieku w najbliższym dziesięcioleciu. - Chodzi o kraj z największą liczbą 90-latków, którzy pobierają emerytury - pisze w komentarzu Associated Press.

- Tak jak się wcześniej zobowiązałem, przedstawiłem przejrzysty i oparty na mocnych podstawach kompromis. Wszystkie strony trochę ustąpiły, ale wciąż pozostajemy w ramach wyznaczonych wcześniej przez Prezydenta Republiki. Przyświecają nam zasady powszechności, równości i odpowiedzialności - napisał na Twitterze Edouard Philippe po zakończeniu rozmów ze związkowcami.

W rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że podczas negocjacji pozostawał w stałym kontakcie z prezydentem Emmanuelem Macronem, któremu również "bardzo zależało na znalezieniu wyjścia z impasu".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Premier Francji gotów do dalszych negocjacji. Nie wyklucza ustępstw ws. wieku emerytalnego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA