Pracowniczy program emerytalny i rozmowy płacowe w spółce Tauron Ciepło

• Związki zawodowe działające w spółce Tauron Ciepło zawarły z zarządem firmy porozumienie dotyczące Pracowniczego Programu Emerytalnego.
• Ustalono, że do końca 2020 r. składka wyniesie nie mniej niż 3,5 proc., a po 2020 r. nie mniej niż 5,7 proc. wynagrodzenia pracownika.
• W spółce rozpoczęły się rozmowy płacowe na 2016 rok.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracowniczy program emerytalny i rozmowy płacowe w spółce Tauron Ciepło

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 sty 2016 14:24


Podpisane porozumienie dotyczy przede wszystkim objęcia programem emerytalnym wszystkich pracowników spółki; wcześniej korzystała z niego jedynie załoga części zakładów należących do Tauron Ciepło.

Zawarte ustalenia uzupełniają zapisy nowego jednolitego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Tauron Ciepło, który – po ponad dwóch latach negocjacji - w grudniu ubiegłego roku został zarejestrowany przez Państwową Inspekcję Pracy.

Strony ustaliły, że do końca 2020 r. składka na Pracowniczy Program Emerytalny w Tauron Ciepło wyniesie nie mniej niż 3,5 proc., a po 2020 r. nie mniej niż 5,7 proc. wynagrodzenia pracownika. Składki będą odprowadzane na konta pracowników przez pracodawcę.

W dniu przejścia na emeryturę pracownik będzie mógł wybrać zgromadzone pieniądze w całości lub pobierać z uskładanej kwoty co miesiąc dodatek do emerytury. W przypadku śmierci pracownika składki nie przepadają, ale są wypłacane rodzinie zmarłego.

14 stycznia w Tauron Ciepło rozpoczęto również rozmowy dotyczące porozumienia płacowego na 2016 rok. Uzgodnienia dotyczące tej kwestii mają zostać zakończone do 19 lutego. Ponadto wznowiono negocjacje w sprawie posiłków profilaktycznych oraz zasad działania w firmie społecznej inspekcji pracy.

Tauron Ciepło należy do notowanej na warszawskiej giełdzie grupy energetycznej Tauron. Zatrudnia ponad 1,7 tys. osób. W skład firmy wchodzą m.in. dawnie spółki: PEC Katowice, EC Katowice, PEC Dąbrowa Górnicza, EC Bielsko-Biała, EC Tychy oraz EC Kamienna Góra.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.