Pracownicy żeglugi promowej MyFerryLink walczą o swoje miejsca pracy

Pracownicy żeglugi promowej MyFerryLink, zapewniającej przeprawę przez kanał La Manche, a sprzedanej ostatnio przez spółkę Eurotunnel, ponownie zorganizowali blokadę portu w Calais, obawiając się utraty miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy żeglugi promowej MyFerryLink walczą o swoje miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 cze 2015 20:38


Agencja Reutera pisze, że spółka Eurotunnel, będąca operatorem kolejowego połączenia tunelem pod kanałem La Manche, zgodziła się w tym miesiącu sprzedać duńskiej firmie DFDS swą żeglugę promową przez kanał, by zakończyć przeciągający się spór z brytyjskimi władzami, dotyczący zasad wolnej konkurencji. Poniedziałkową (29 czerwca) blokadę portu załogi promów zorganizowały, protestując przeciwko niekorzystnej dla nich decyzji francuskiego sądu.

SCOP Sea France - spółdzielnia pracowników obsługujących promy na trasie Calais-Dover - zwróciła się do sądu handlowego w Boulogne-sur-Mer o przedłużenie jej kontraktu ze spółką Eurotunnel. Spółdzielnia chciała też, by sąd uniemożliwił jej rozwiązanie spółce Eurotunnel po sprzedaży MyFerryLink. W poniedziałek sąd odmówił.

Czytaj też: Francja przeciwna ustanowieniu kwot imigrantów dla krajów UE

Duńska firma DFDS, mająca przejąć żeglugę promową przez kanał La Manche 2 lipca, zobowiązała się zatrzymać 202 z 577 pracowników MyFerryLink. SCOP Sea France nie chce się na to zgodzić. Wcześniej pracownicy żeglugi promowej bezskutecznie próbowali przejąć od spółki Eurotunnel dwa promy.

W zeszłym tygodniu strajk pracowników promowych w terminalu po francuskiej stronie tunelu pod kanałem La Manche spowodował zawieszenie ruchu pociągów Eurostar kursujących między Londynem a Paryżem i Brukselą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.