Pracownicy zakładów Peugeota chcą podwyżki

Około 400 pracowników zakładów PSA Peugeot w Trnawie na Słowacji protestowało w sprawie podwyżki płac. Jak tłumaczą związkowcy „to ostatnia” szansa, aby nie dopuścić do strajku w fabryce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy zakładów Peugeota chcą podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

21 cze 2015 12:42


Nastroje w firmie są gorące po tym, jak okazało się że słowackie zakłady są jednymi z najlepszych pod względem zysków w całej grupie. Problem w tym, ze mają także według związkowców najniższe płace.

Od dwóch lat nie było podwyżek

Związkowcy zauważają, że w dwóch poprzednich latach w firmie nie było podwyżek płac.

- Zgodziliśmy się na zamrożenie płac w 2013 i 2014 roku, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że sytuacja na rynku motoryzacyjnym jest ciężka. Jednak obecnie uległa ona poprawie. Stąd nasze żądania płacowe – tłumaczą związkowcy.

Co ciekawe problem płac w firmie dostrzegają władze koncernu. Zakład w Trnawie jest jedynym w grupie, w którym na 2016 rok zaplanowano podwyżki.

Pensje w PSA Peugeot

Obecnie wykwalifikowany pracownik w zakładach zarabia średnio 910 euro (bez dodatków). Pensja kierowników niskiego szczebla może wynosić bez dodatków 1244 euro.

Zakłady w Trnawie produkują samochody od ponad dekady. Inwestycją była również zainteresowana Polska. Jednak przegraliśmy rywalizację ze Słowakami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.