Pracownicy szpitala w Białogardzie zapowiadają protest

Związkowcy z Białogardu (zachodniopomorskie) planują 15 lutego pikietę w obronie pracowników Centrum Rehabilitacji. 12 lutego ma odbyć się sesja rady miasta w tej sprawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy szpitala w Białogardzie zapowiadają protest

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/gk24.pl

www.rynekzdrowia.pl

10 lut 2016 22:42


Jak poinformował Wiesław Haik, szef związku zawodowego Solidarność w białogardzkim szpitalu, na razie planowana jest tylko pikieta, ale jeśli nie przyniesie ona żadnych skutków, za trzy tygodnie zostanie zorganizowana wielka manifestacja z udziałem związkowców z całej Polski.

Powodem pikiety jest to, że nowy właściciel, a właściwie dzierżawca szpitala, zupełnie nie zauważa, że w lecznicy działają związki. Nie konsultowano z nimi planowanych zwolnień. Zwolnieni zostali także członkowie związku (niektórzy dostali zwolnienia drogą pocztową, gdy byli na zwolnieniu lekarskim).

Niespokojnie w szpitalu zrobiło się pod koniec stycznia, gdy zwolnienia otrzymało kolejnych 29 osób. Wcześniej, jeszcze, gdy szpitalem zarządzała spółka samorządowa, zlikwidowano około 100 etatów. Jak przyznał rzecznik spółki Centrum Dializa Witold Jajszczok, która jest dzierżawcą białogardzkiego szpitala, to dopiero początek zwolnień, na dotychczasowych cięciach kadr się nie skończy.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.