Pracownicy służby zdrowia protestowali w Warszawie

W Warszawie odbyła się dzisiaj (28 września) manifestacja pracowników służby zdrowia. Powód? Podwyżki mają otrzymać lekarze i pielęgniarki. O pozostałych pracownikach służby zdrowia zapomniano.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy służby zdrowia protestowali w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

28 wrz 2015 21:13


Protest rozpoczął się 28 września o godz. 10 od odczytania postulatów pracowników służby zdrowia. Złożyli oni swoje żądania w Ministerstwie Zdrowia, ale nikt z resortu do nich nie wyszedł. Potem ruszyli w stronę Pałacu Prezydenckiego.

Pochód był bardzo głośny. Protestujący gwizdali, trąbili i krzyczeli, m.in.: "Hańba!", "Koniec tego!", "Czujemy się oszukani". Protestujący uważają, że im też, podobnie jak lekarzom, pielęgniarkom i położnym, należą się podwyżki.

- Minister zdrowia przedstawił propozycję podwyżek tylko dla jednej grupy zawodowej, jakby zapomniał, że służba zdrowia to nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale to ponad sto tysięcy innych pracowników - mówi Mariola Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność.

Szefowa Solidarności ochrony zdrowia podkreśla, że podwyżki muszą być uczciwe i zgodne z prawem, co nie jest proste w sytuacji scentralizowanego systemu opieki zdrowotnej. Potrzebny jest minister, który będzie potrafił pozyskać zaufanie środowiska i w "skonfliktowanym środowisku w taki sposób poukładać warunki pracy i wynagradzania tak, żeby personel chciał przychodzić do zawodu i pracować".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.