PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy pomocy społecznej chcą podwyżek.

  • Autor: PAP/JP
  • 26 maj 2022 17:43

Podwyżki wynagrodzenia o tysiąc złotych domagają się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, którzy uczestniczyli w czwartek w proteście przed lubelskim ratuszem. Jak przekazał urząd miasta, roczny koszt wzrostu wynagrodzeń w MOPR przy postulowanej kwocie wyniósłby ok. 7,2 mln zł.

Pracownicy pomocy społecznej chcą podwyżek.
Ratusz w Lublinie (fot. Krzysztof Kosowski/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)
REKLAMA
  • Przed lubelskim ratuszem odbyła się pikieta części pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie pod hasłem "Milczący protest - brak słów".
  • W manifestacji uczestniczyło około 100 osób. Będącym w sporze zbiorowym z pracodawcą związkom zależy głównie na podwyżce wynagrodzeń dla pracowników o 1 tys. zł.
  • "Mamy świadomość, że być może na chwilę obecną to przerasta możliwości finansowe miasta, natomiast liczymy na osiągnięcie jakiegoś porozumienia, czy harmonogramu. Jednak rozmowy nie przynoszą żadnych owoców" - powiedział  przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Pomocy Społecznej działającego w MOPR w Lublinie Grzegorz Orłowski.

Podkreślił, że dotychczasowe podwyżki są niesatysfakcjonujące. "Tym bardziej, że do +wora+ pomocy społecznej wrzucanych jest teraz coraz więcej spraw i zadań m.in. pomoc na rzecz obywateli Ukrainy. To nie jest tak, że my nie chcemy pomagać - bo chcemy - ale obowiązków przybywa, a nie idzie za tym wzrost wynagrodzenia. Często mówi się nam, że to jest +służba+, ale pracownicy podkreślają, że +służbą+ nie posmarujemy chleba, nie włożymy nic do garnka" - dodał Orłowski.

Uczestnicy czwartkowego protestu przed ratuszem byli ubrani na czarno, mieli ze sobą czarne balony i przynieśli transparenty z napisami: "Coraz więcej zadań i kwalifikacji, bez doceniania i gratyfikacji", "Odpowiedzialna praca a głodowa płaca", "Świadczymy pracę socjalną za pensję minimalną", "Płace minimalne - obowiązki ministerialne", "Odpowiedzialna praca - nędzna płaca", "Zarobki pracowników MOPR-u to ubóstwo".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dyrektor MOPR w Lublinie Katarzyna Fus przekazała PAP, że spór zbiorowy pomiędzy związkami zawodowymi, a pracodawcą trwa od lipca ub. r. Obecnie jest w fazie mediacji. "Z jednym z trzech działających w Ośrodku związków zawodowych zawarto już porozumienie częściowe, czego efektem była regulacja płac w czwartym kwartale ub. r. Dwa związki zawodowe nie wyraziły dla niej akceptacji, jako częściowego spełnienia ich oczekiwań" - poinformowała dyrektor.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pracownicy pomocy społecznej chcą podwyżek.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • jola 2022-05-27 08:16:09

    Brawo Wy !!!!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA