×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy PKP Cargo bez podwyżek. Nie ma porozumienia

  • Justyna Koc
    jk
  • 4 mar 2022 14:09

Pracownicy nie doszli do porozumienia z zarządem PKP Cargo w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Pracownicy PKP Cargo bez podwyżek. Nie ma porozumienia
PKP Cargo w całym kraju zatrudnia ok. 15 tys. osób (Fot. PKP Cargo)
REKLAMA

Śląsko-dąbrowska "Solidarność" informuje, że nie ma porozumienia płacowego w PKP Cargo. Zdaniem związkowców pracodawca nie przedstawił żadnej konkretnej propozycji.

- Powoływał się jedynie na trudną sytuację spółki. Gdyby złożył jakąkolwiek propozycję, mielibyśmy o czym dalej rozmawiać. Nie dał nam pola do dalszych negocjacji, podtrzymaliśmy postulat dotyczący podniesienia stawek zasadniczych wszystkich pracowników o 600 zł brutto – mówi Jan Majder, przewodniczący „Solidarności” w PKP Cargo.

Po zakończeniu rozmów związkowcy jeszcze raz przekazali pracodawcy swój postulat, ale tym razem w trybie sporu zbiorowego. Termin na jego realizację upływa 7 marca.

 - Rozmowy płacowe zaczęły się w kwietniu zeszłego roku i cały czas byliśmy zbywani. Teraz pracodawca będzie musiał podjąć z nami rokowania, więc może zmieni swoje podejście. Pracownicy przez dwa lata nie mieli systemowych podwyżek wynagrodzeń i z niecierpliwością na nie czekają – podkreśla Jan Majder.

Przypomnijmy -ze względu na trudną sytuację finansową PKP Cargo w spółce od 2019 roku nie prowadzono rozmów w sprawie wzrostu wynagrodzeń. Jednak 27 sierpnia 2021 roku udało się podpisać związkowcom porozumienie z pracodawcą, w którym zagwarantowano pracownikom, że od kwietnia 2022 roku wzrosną płace w spółce.

PKP Cargo w całym kraju zatrudnia ok. 15 tys. osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pracownicy PKP Cargo bez podwyżek. Nie ma porozumienia
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Mariola 2022-03-09 15:20:09

    Jak to jest może mi ktoś powie ze w pkp cargo dla zwykłych pracowników nie ma pieniędzy pracujemy po 35 ,40,45 lat i mamy prawie najniższa krajowa a niektórzy mają kontrakty i mają dużo więcej może by tak te nasza związki zrobiły coś dla zwykłego pracownika zabrali nam niedziele a sobie dawali premie i nie ma do kogo się poskarżyć jak tak można karać ludzi za nicnajpierw był covid teraz wojna na Ukrainie a nami nie ma się kto zająć my rozumiemy wszystko a może tak pomyśleć trochę o nas

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA