×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

"Pracownicy nie mieli i nadal nie mają poczucia bezpieczeństwa"

  • Autor: PAP/JP
  • 29 kwi 2022 16:55

Nowa Lewica i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) apelują do pracodawców z Pomorza w sprawie zachowania dobrych standardów pracy wobec pracowników z Polski i Ukrainy.

"Pracownicy nie mieli i nadal nie mają poczucia bezpieczeństwa"
Pprzedstawiciele Nowej Lewicy i OPZZ - zwracają uwagę, że wojna w Ukrainie i przyjazd uchodźców do Polski może stanowić "pokusę dla nieuczciwych pracodawców" (fot. Pixabay)
REKLAMA

W piątek w siedzibie Nowej Lewicy w Gdańsku zorganizowano konferencję prasową, w której trakcie odczytano list wysłany do pracodawców Pomorza.

Autorzy listy - przedstawiciele Nowej Lewicy i OPZZ - zwracają uwagę, że wojna w Ukrainie i przyjazd uchodźców do Polski może stanowić "pokusę dla nieuczciwych pracodawców". Autorzy listu poinformowali, że dochodzą do nich głosy pracowników, którzy słyszą, że "jeżeli nie podoba im się płaca i warunki pracy, to mogą odejść, bo przecież na ich miejsce znajdą się uchodźcy i uchodźczynie gotowi pracować na gorszych warunkach". Zdaniem Nowej Lewicy i OPZZ sytuacja na rynku może powodować zwiększenie tzw. szarej strefy.

"Takie postawy muszą się spotkać ze zgodnym, jednolitym i solidarnym potępieniem ze strony organizacji pracowników i pracodawców" - apelują autorzy listu.

List został wysłany do Pracodawców Pomorza, Pracodawców RP, Business Centre Club, Związku Rzemiosła Polskiego i do Konfederacji Lewiatan.

W trakcie konferencji szef pomorskiego OPZZ Adam Liszczewski przypomniał o zbliżającym się 1 maja - Święcie Ludzi Pracy. "Stale przypominamy rządzącym i przedsiębiorcom, że powszechnie dostępna, dobrze zorganizowana i opłacana praca jest gwarantem stabilizacji i zadowolenia obywateli" - tłumaczył.

Dodał, że pracownicy nie mieli i nadal nie mają poczucia bezpieczeństwa - "tym bardziej teraz, w czasie trwającej jeszcze pandemii COVID-19, szalejącej wojny wywołanej przez Rosję i kosmicznej inflacji zafundowanej pracownikom przez Rząd RP" - wyliczał Liszczewski.

"Zwracamy rządzącym uwagę, że wszystkie wyborcze +prezenty+, wszystkie +plusy+, wszystkie +piątki+ to świadczenia ze środków uzyskanych z pracy naszej i tych pokoleń, które były przed nami, a także z pomocy unijnej" - stwierdził szef pomorskiego OPZZ.

W swoim wystąpieniu Liszczewski podkreślił, że Święto Ludzi Pracy jest dniem radości, dumy i satysfakcji z efektów pracy.

"Ma to wpływ na nasze życie osobiste, na pomyślność naszych zakładów pracy, na pomyślność całego kraju i pozycję Polski w międzynarodowej społeczności" - zakończył.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Pracownicy nie mieli i nadal nie mają poczucia bezpieczeństwa"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA