×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy MOSiR Kielce dostaną podwyżki

  • Karolina Markowska
    km
  • 10 mar 2023 12:34

Po blisko dwóch miesiącach negocjacji między związkowcami a władzami Kielc w sprawie podwyżek dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podpisano porozumienie płacowe.

Pracownicy MOSiR Kielce dostaną podwyżki
Negocjacje ze związkami trwały blisko dwa miesiące (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak informuje Solidarność, porozumienie zakłada, że od kwietnia wszyscy pracownicy poza dyrektorem i jego zastępcą otrzymają 150 zł brutto podwyżki. Pracownikom zostanie także wypłacony dodatek covidowy w wysokości 350 zł brutto miesięcznie za pierwszy kwartał tego roku. Związkowcy poinformowali, że dyrektor placówki zobowiązał się także do wstrzymania premii uznaniowej do czasu opracowania nowej siatki płac.

Władze Kielc, przekazując informację o porozumieniu, zaznaczyły zaś, że od 2020 roku MOSiR przeznaczył na wzrost wynagrodzeń łącznie 3 062 000 złotych.

Na początku sporu związkowcy domagali się oprócz dodatku covidowego w kwocie 350 zł brutto podwyżki wynagrodzeń w wysokości 300 zł brutto. Alina Bunzel, sekretarz Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w MOSiR, wyjaśniła w rozmowie z Radiem Kielce, że akceptacja warunków postawionych przez miasto wynika z uwagi na fakt, że część załogi w najbliższym czasie odchodzi na emeryturę. Jeśli porozumienie nie zostałoby zawarte teraz, to osoby te nie otrzymałby dodatku covidowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy MOSiR Kielce dostaną podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA