×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy Marelli Sosnowiec Polska wywalczyli podwyżki

  • km
  • 28 kwi 2022 10:59

Miesięczne wynagrodzenia pracowników firmy Marelli Sosnowiec Polska wzrosną średnio o 450 zł brutto – poinformował Aleksander Jacuniak, przewodniczący zakładowej „Solidarności”. Zarobki wzrosną także w dąbrowskim zakładzie Ficomirrors Polska.

Pracownicy Marelli Sosnowiec Polska wywalczyli podwyżki
Zagwarantowane w dokumencie podwyżki wejdą w życie w maju (fot. PTWP)
REKLAMA

Porozumienie dotyczące wzrostu wynagrodzeń organizacje związkowe działające w Marelli Sosnowiec Polska podpisały z pracodawcą 15 kwietnia. Zagwarantowane w dokumencie podwyżki wejdą w życie w maju.

- Konkretne kwoty podwyżek dla poszczególnych pracowników będą uzależnione od grup, do których zostali zaszeregowani i posiadanych przez nich stawek - tłumaczy cytowany przez Solidarność Aleksander Jacuniak.

Rozmowy płacowe prowadzone były w sosnowieckiej spółce od początku roku. Podczas rozmów związkowcy zobowiązali się do zawarcia z pracodawcą porozumienia w sprawie trzech dni urlopu zbiorowego na dni wskazane przez pracodawcę w 2022 roku, z czego jeden dzień został już wykorzystany. Nie zgodzili się natomiast na zaproponowaną przez pracodawcę zmianę systemu pracy z pięciu na sześć dni w tygodniu, czyli od poniedziałku do soboty, ale zadeklarowali, że jeśli faktycznie zajdzie taka potrzeba, mogą przystąpić do rozmów na ten temat.

Zobacz: Sympatyczne, ale nieskuteczne. Błędne koło związków zawodowych

Organizacja „S” z Marelli Sosnowiec Polska obejmuje zasięgiem swojego działania także pracowników produkującej lusterka samochodowe firmy Ficomirrors w Dąbrowie Górniczej. W tym zakładzie płace pracowników wzrosły od 1 kwietnia o ok. 317 zł brutto. Kwota ta obejmuje zarówno wzrost stawek godzinowych, jak i premię. W sumie stawki godzinowe zostały podniesione o 1,89 zł brutto.

- Oprócz podwyżek wynegocjowaliśmy dwie nagrody w łącznej wysokości 2,6 tys. zł brutto – zaznaczył Jacuniak. Pierwsza z nagród, za dobre wyniki w pracy, wyniosła 1,6 tys. zł brutto i została wypłacona na początku kwietnia. Kolejną, w wysokości 1 tys. zł brutto, pracownicy spółki otrzymają przed Świętami Bożego Narodzenia. Związkowcom udało się także wynegocjować utrzymanie karty żywieniowej, której wartość wynosi 190 zł.

Produkujący lampy samochodowe Marelli Sosnowiec Polska zatrudnia ok. 1400 osób. Z kolei w Ficomirrors Polska pracuje ok. 790 osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Pracownicy Marelli Sosnowiec Polska wywalczyli podwyżki
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ulan 2022-04-28 12:43:08

    Brawo pracownicy za wytrwałość.

  • Adam 2022-04-28 12:08:11

    Chcialbym podziekowac glownie poslom z Lewicy, dzieki za wsparcie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA