Pracownicy londyńskiego metra strajkują. Niektóre firmy postanowiły na tym skorzystać

W środę (5 sierpnia) wieczorem rozpoczął się blisko 36-godzinny strajk związków zawodowych obsługujących londyńskie metro. Przyczyną strajku są plany wprowadzenia całodobowego kursowania wybranych pociągów od września tego roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy londyńskiego metra strajkują. Niektóre firmy postanowiły na tym skorzystać

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 sie 2015 21:37


Normalne funkcjonowanie transportu miejskiego zostanie przywrócone w piątek rano.

Pociągi na jedenastu liniach metra zaczęły stawać o 18.30 lokalnego czasu (19.30 czasu warszawskiego). Wielu pracodawców pozwoliło swoim pracownikom na wcześniejsze wyjście z pracy, aby zdążyli dotrzeć do domu przed rozpoczęciem strajku. We wczesnych godzinach popołudniowych niektóre stacje w centrum miasta musiały zostać tymczasowo zamknięte ze względu na nadmierne zatłoczenie.

Wraz z rozpoczęciem protestu na ulice Londynu wyjechało 250 dodatkowych autobusów, ale operator systemu komunikacji miejskiej - Transport for London - ostrzegł w mailach rozesłanych do pasażerów przed trudnościami w poruszaniu się po mieście i zachęcał do podróżowania poza godzinami szczytu. Bez zmian funkcjonować mają promy rzeczne, tramwaje i dalekobieżne połączenia kolejowe. Władze miasta zapowiedziały zwiększenie liczby dostępnych rowerów miejskich.

Firmy skorzystały na strajku

Niektóre firmy postanowiły skorzystać na strajku, przygotowując specjalne akcje marketingowe. Sieć siłowni Fitness First oferuje darmowe wejściówki dla wszystkich, którzy okażą bilet miesięczny, a aplikacja taksówkarska Hailo gwarantuje "priorytetowe" przewozy dla lekarzy, pielęgniarek, policjantów i strażaków dojeżdżających do i z pracy.

Wśród innych ofert są m.in. zniżki na hotele oraz... bezpłatne przejazdy rikszami, oferowane przez firmę obsługującą płatności mobilne. Aplikacja do planowania podróży Citymapper dodała specjalną funkcję "omijania strajku", sugerującą alternatywne połączenia.

Zwolennicy Dudy odwołali pikietę przez strajk

Wśród osób dotkniętych zakłóceniami są zwolennicy prezydenta elekta Andrzeja Dudy, którzy odwołali zaplanowaną na czwartek (6 sierpnia) pikietę przed ambasadą RP w Londynie, podczas której zamierzali "świętować zmianę na stanowisku prezydenta RP". Według informacji, które zamieścili na swojej stronie na Facebooku, planowali m.in. odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" i "Roty". Pikietę przeniesiono na inny termin.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.