×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy Kolei Śląskich mają dość niskich płac i kolesiostwa. Będzie protest

 • KDS
 • 11 maj 2022 10:21

W piątek 13 maja pracownicy Kolei Śląskich po raz pierwszy w historii będą protestować. Zbiorą się przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego, by wyrazić swój sprzeciw wobec nierównego traktowania pracowników i braku podwyżek.

Pracownicy Kolei Śląskich mają dość niskich płac i kolesiostwa. Będzie protest
Koleje Śląskie są spółką należącą do samorządu woj. śląskiego (fot. Koleje Śląskie)
REKLAMA

Film, na którym do udziału w proteście zachęca jeden z pracowników Kolei Śląskich, spółki należącej do władz województwa śląskiego, można zobaczyć w internecie. Dowiemy się z niego, że będzie to pierwszy protest od początku istnienia tej spółki. Odbędzie się on w najbliższy piątek, 13 maja o godz. 14 przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego. 

- To protest o wyższe zarobki, o godne zarobki dla pracowników, którzy naprawdę ciężko pracują. Którzy pracują w soboty, niedziele i święta, którzy wstają do roboty o 2-3 w nocy. Będzie to protest o równe prawo do awansu zawodowego, żeby nie awansowali tylko ci, którzy mają układy partyjne, związkowe czy rodzinne. Będzie to protest o likwidację sztucznych stanowisk - wylicza kolejarz.

Do udziału zaprasza nie tylko pracowników Kolei Śląskich, ale wszystkich pracowników spółek publicznych działających w tym regionie, którzy nie godzą się na funkcjonowanie w świecie partyjnych układów.

- Jeżeli nie zgadzacie się na to, co dzieje się w waszych spółkach, gdzie są układy partyjne, związkowe, nie możecie awansować, nie może godnie zarabiać, musicie tam być -  zaprasza pracownik Kolei Śląskich.

Podkreśla, że nie warto ulegać manipulacji, że trzeba wierzyć w to, iż pojedyncza osoba może wiele zmienić i działać. Jego zdaniem każdy ma wpływ na wynik wyborów i to, co się dzieje w spółkach publicznych.

O komentarz i odniesienie się do stawianych w nagraniu zarzutów poprosiliśmy Koleje Śląskie. Czekamy na odpowiedź.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Pracownicy Kolei Śląskich mają dość niskich płac i kolesiostwa. Będzie protest

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Marcin 2022-12-14 17:50:38

  Zostało stworzonych wiele sztucznych stanowisk, których wcześniej nie było. Można to sprawdzić. Można sprawdzić w CV, kto wcześniej jakie miał kwalifikacje i dlaczego teraz zarabia tyle pieniędzy i ma wysokie stanowisko. Na jakiej podstawie tacy ludzie są uprzywilejowani? A inni z dużym doświadczeniem, z lepszym wykształceniem nie mają żadnych szans na awans. Protest faktycznie się odbył w liczbie mnogiej i manipulacja Pani rzecznik tego nie zmienila.

 • Patrycja Tomaszczyk 2022-05-11 18:50:33

  Szanowni Państwo, poniżej publikuję stanowisko Kolei Śląskich, przesłane dziś o godz. 15.33 do redakcji. Z poważaniem, Patrycja Tomaszczyk Rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Pani Redaktor, Zarząd Kolei Śląskich współpracuje ze związkami zawodowymi i stale prowadzi dialog w zakresie każdego działania, które służy potrzebom osób zatrudnionych w KŚ. Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, to pracownik stanowi najwyższą wartość w spółce. Oczywiście zawsze jesteśmy otwarci na konstruktywną rozmowę, ale te żądania, który zostały nagrane, trafiły do nas… przez media, jakby ta osoba nie chciała rozmawiać, ale ograniczyć się tylko do ogólnikowych żądań i swojej obecności w Internecie. Niezmiennie zachęcamy każdego do podjęcia dialogu. W pełni szanujemy konstytucyjną swobodę wypowiedzi i zgromadzeń, ale uważamy, że szczera i partnerska rozmowa to lepszy sposób na wypracowanie wspólnego stanowiska niż jednostkowy apel i zamykanie się na wspólne tworzenie Kolei Śląskich. Pani Redaktor, zwróćmy jeszcze uwagę na istotny fakt w kontekście filmu z zapowiedzią piątkowego zgromadzenia. W Kolejach Śląskich NIE jest prowadzony żaden spór zbiorowy. Nie możemy zatem mówić o proteście pracowników (liczba mnoga). Niezależnie od realnego rozmiaru tego wydarzenia, zapraszamy do bezpośrednich rozmów. Zarząd rozmawia z każdym z pracowników.

 • Ryś 2022-05-11 17:38:29

  Wiem jak jest, ludzie pracy na pociągu mają mniej niż ci na stanowiskach sztucznie stworzonych. Na układy nie ma rady ale niech pensje będą adekwatne do pracy a nie tak że ktoś w biurze jest bardziej ważny i godniej wynagradzany a to dlatego że jest bliżej władzy. Różnica w zarobkach jest kolosalna a statystyka potem mówi że w KŚ są duże wynagrodzenia wszystkich. Soboty, niedziele i św.w pracy za inny wolny dzień w imię układu . Dość równych i równiejszych .

 • Bolek 2022-05-11 16:42:46

  A co z pracownikami KŚ wyrzuconymi z pracy przez spadochroniarzy ze ŚZPR? O ich przywrócenie też można protestować?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA