PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy handlu pierwszy raz od 30 lat będą mogli swobodnie głosować

Alfred Bujara, przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” wystosował do pracowników handlu list otwarty, w którym zachęca aby w zbliżających się wyborach głosować na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Szef Solidarności podkreśla, że w wyborczą niedzielę 13 października pracownicy handlu po raz pierwszy od 30 lat będą mogli swobodnie oddać głos w wyborach.

Pracownicy handlu pierwszy raz od 30 lat będą mogli swobodnie głosować
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA

- W dobiegającej końca kadencji parlamentu „Solidarności” udało się zrealizować wiele propracowniczych i prospołecznych postulatów. Obniżony został wiek emerytalny do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Dzięki oskładkowaniu umów zleceń i ograniczeniu nadużywania umów na pracę na czas określony, coraz większa liczba pracowników cieszy się dziś stabilną pracą na podstawie stałej umowy. 4 lata temu, aż 40 proc. pracowników handlu było zatrudnionych na umowach śmieciowych, dzisiaj jest to już tylko 15 proc. Solidarność zdołała również skłonić rządzących do wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej. Definitywnie skończyły się czasy, w których ludzie za godzinę pracy dostawali wynagrodzenie na poziomie 5 zł, co jeszcze kilka lat temu nie należało do rzadkości wylicza Alfred Bujara, przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”.

- W ostatnich latach znacznie szybciej niż wcześniej rośnie płaca minimalna. W przyszłym roku będzie ona wynosić 2600 zł, osiągając poziom 50 proc. średniego wynagrodzenia, co od dawna było postulatem „Solidarności”. Bardzo ważnym osiągnięciem z punktu widzenia pracowników handlu było wprowadzenia wolnych od pracy niedziel w tej branży. Mimo potężnego ataku ze strony przeciwników tego rozwiązania, ustawa o wolnych niedzielach została wprowadzona - dodaje.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Pracownicy handlu pierwszy raz od 30 lat będą mogli swobodnie głosować

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ja 2019-10-05 22:18:46

    Po co są te ustawy jak zwykły człowiek nie może z nich korzystać jedna niedziela, albo żadna w miesiącu wolna za fryko

  • Ja 2019-10-05 22:12:46

    A co z innymi którzy pracują w niedziele i święta i nie mają za to płacone w zakładach przemysłowych, bo tam są wewnątrz zakładowe przepisy na to nie ma ustawy?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA