×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy "Bogdanki" dostaną podwyżkę

  • km
  • 13 lut 2023 13:26

Związki zawodowe reprezentujące pracowników Lubelskiego Węgla "Bogdanka" zawarły porozumienie z zarządem spółki ws. podwyżek wynagrodzeń.

Pracownicy "Bogdanki" dostaną podwyżkę
Porozumienie zakłada wzrost wynagordzeń o 15,4 procent wobec średniego wynagrodzenia za ubiegły rok (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Reprezentujące stronę społeczną NSZZ "Solidarność", Związek Zawodowy Górników w Polsce, Związek Zawodowy "Kadra" i Związek Zawodowy Pracowników Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla w Polsce "Przeróbka" uzgodniły, że jeśli kopalnia wydobędzie w tym roku 8,5 mln ton węgla handlowego, to maksymalne przeciętne miesięczne wynagrodzenie wyniesie 11821 zł brutto.

Oznacza to wzrost o 15,4 procent wobec średniego wynagrodzenia za ubiegły rok, liczonego bez nagród motywacyjnych i świadczeń o charakterze socjalnym.

W opublikowanym komunikacie związkowcy napisali, że "poziom maksymalnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników LW "Bogdanka" ma być osiągnięty poprzez "wzrost podstawy do budowy tabel stawek płac zasadniczych oraz utrzymanie poziomu miesięcznej premii regulaminowej na tych samych zasadach co w I półroczu 2022 roku".

Ponadto organizacje związkowe przekazały, że pracownicy, którzy nie otrzymywali talonów uprawniających do nabycia posiłków regeneracyjnych (lub produktów umożliwiających przygotowanie posiłków regeneracyjnych) uzyskają prawo do bonu na posiłki pracownicze. Wartość bezpłatnych talonów wyniesie 36 zł netto za dniówkę roboczą, a bonów - 29 zł brutto za dniówkę roboczą.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Pracownicy "Bogdanki" dostaną podwyżkę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • AGH 2023-02-14 13:11:06

    Średnie wynagrodzenie brutto, ale nie powiedział nikt że pensje prezesa i zarzatldu też w to wchodzą... W rzeczywistości ludzie pracujący na dole dostali możne po 5% podwyżki... Ale w mediach ładnie to wygląda :)

  • Emeryt 2023-02-14 08:22:45

    Sobota i niedziela do pracy powodzenia

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA