Pracownicy BNP Paribas wszczęli spór zbiorowy

Od 10 lutego 2015 r. w BNP Paribas są prowadzone negocjacje związków zawodowych z zarządem w związku z planowanym połączeniem banku z Bankiem Gospodarki Żywnościowej. Porozumienia nie ma, jest spór zbiorowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy BNP Paribas wszczęli spór zbiorowy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 mar 2015 18:03


Jak informuje BNP Paribas w komunikacie, między bankiem a pracownikami został wszczęty spór zbiorowy, ponieważ zarząd nie uwzględnił zgłoszonych przez pracowników żądań, związanych z konsekwencjami połączenia banku z BGŻ.

Czytaj też: Bankowe fuzje to bankowe zwolnienia

Żądania obejmowały: prawo do dodatkowych odpraw pieniężnych dla pracowników, z którymi nastąpi rozwiązanie stosunku pracy w ramach grupowego zwolnienia lub odpowiednio w razie konieczności rozwiązania przez pracodawcę stosunku pracy z pracownikiem indywidualnie z przyczyn niedotyczących pracowników, oraz prawo do premii restrukturyzacyjnej dla wszystkich pracowników.

Jak zapewnia bank w komunikacie, "zarząd dołoży należytej staranności, osiągnąć porozumienie z organizacjami związkowymi w celu zaoferowania godziwej rekompensaty pracownikom objętym planem redukcji zatrudnienia".

Według "Rzeczpospolitej", nawet 23 proc. załogi łączonych banków może w najbliższej przyszłości otrzymać wypowiedzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Realny 2015-03-04 07:47:22

Marysiu, chodu z tego kraju, bo cwaniaczki nabijają kasę a pracownik to ma być biały niewolnik a o emeryturze zapomnij ......, chyba, że ktoś żebrakiem chce być ....

Marysia 2015-03-03 19:38:41

co to się dzieje w tej bankowości, wszędzie w bankach zwalniają, jak nie w jednym to za mc w drugim , gdzie ci wszyscy ludzie mają się podziać. W oddziałach przecież miejsc ubywa a nie przybywa. jakas masakra i kraj pro rodzinny ma byc