×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy Bitronu wywalczyli prawie 500 zł podwyżki

  • jk
  • 21 mar 2023 11:03

Pensje pracowników sosnowieckiej spółki Bitron Poland wzrosły o ok. 480 zł. Związkowcom z "Solidarności" udało się również wywalczyć m.in. wyrównanie stawek pracowników produkcyjnych.

Pracownicy Bitronu wywalczyli prawie 500 zł podwyżki
W sosnowieckim Bitronie pracuje około 1000 osób (fot. solidarnosckatowice.pl)
REKLAMA

Jak informuje przewodnicząca „Solidarności” w Bitron Poland Izabela Będkowska, od marca 2023 r. stawki godzinowe pracowników sosnowieckiej spółki wzrosły o 2,88 zł, co miesięcznie daje podwyżkę o 484 zł brutto. Z kolei za styczeń i luty pracownicy dostaną wyrównanie w łącznej kwocie 940 zł.

- Również w marcu pracownicy dostaną jednorazową premię w wysokości 500 zł. Razem daje to kwotę 1440 zł. Przed świętami te dodatkowe pieniądze na pewno przydadzą się w domowych budżetach - dodaje Będkowska.

Kolejny zapis porozumienia dotyczy wyrównania stawek godzinowych pracowników produkcyjnych. Ich minimalna wysokość została ustalona na poziomie 25 zł brutto.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z całego porozumienia, ale ten zapis uważamy za nasz szczególny sukces. O wyrównanie stawek walczyliśmy od lat. Sytuacja, w której ludzie zatrudnieni na tych samych stanowiskach dostawali za tę samą pracę różne wynagrodzenie, była skrajnie niesprawiedliwa. Wreszcie udało się załatwić ten problem. W efekcie pracownicy, którzy dotąd zarabiali najmniej, dostaną największe podwyżki. Trzeba też pamiętać, że wyższa stawka zasadnicza to wyższe pochodne, czyli np. pieniądze za nadgodziny, urlop czy L4 – mówi Izabela Będkowska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pracownicy Bitronu wywalczyli prawie 500 zł podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • slaw 2023-03-21 12:20:23

    brawo Wy ;))))

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA