Pracownicy ARiMR mają dość nepotyzmu. Będą protestować, bo prezes chroni PSL?

Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa szykują się do protestów w Warszawie 9 października. - Od kilku lat dokłada się nam dodatkowe obowiązki, pracujemy po godzinach, w piątek o 14 dowiadujemy się, że pracujemy w sobotę - skarżą się pracownicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy ARiMR mają dość nepotyzmu. Będą protestować, bo prezes chroni PSL?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 paź 2015 14:37


Niezadowolenie pracowników ARiMR rośnie. Ma to również związek z wprowadzonym niedawno przez prezesa Andrzeja Grossa nowego zarządzenia dotyczącego wynagrodzeń. Chodzi o dwa razy wyższe wynagrodzenie za tą samą pracę, ale nie dla wszystkich. Według pracowników, we wprowadzanych zmianach (regulamin wynagrodzeń - stary i nowy - znajdziecie w pliku pdf na końcu artykułu) i podwyższeniu widełek płacowych, nie chodzi o wyróżnianie szczególnie dobrze pracujących, ale o ochronę tych, którzy wkrótce - tj. po wyborach parlamentarnych - mogą pożegnać się ze stanowiskami. Jak sugerują anonimowi pracownicy, w komunikacie rozesłanym mediom w całej Polsce, chodzi o ochronę ludzi związanych z PSL.

- Wszyscy kierownicy biur powiatowych i naczelnicy dostali w ostatnim tygodniu podwyżki po 1000 zł (właśnie po to został zmieniony regulamin wynagradzania). A przed wyborami mogą jeszcze dostać piękne nagrody kwartalne w wysokości do 6 pensji (wspaniały pomysł prezesa - nagrodzić na odchodne najlepiej zarabiających) - także nie ma co liczyć na nagrody kwartalne dla zwykłego pracownika - piszą rozgoryczeni pracownicy.

Zdaniem pracowników, jeśli po wyborach parlamentarnych niektórzy stracą stanowiska, to zachowają przywileje, w czym mają pomóc większe "nożyce" w tabeli wynagrodzeń.

NSZZ Solidarność ARiMR od dawna zabiegała o podwyżki

Jak informowała niedawno Wiesława Gawior, zastępca przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Rolnictwa NSZZ"S", pracownicy ARiMR (a jest ich ok. 10 tys.) od dwóch lat apelują do posłów o podniesienie budżetu płac. - Wszystko bez efektu. Skutek jest taki, że osoby z wykształceniem wyższym, a nawet z tytułami naukowymi, zarabiają poniżej 2 tys. zł miesięcznie. Obiecano wyrównanie, ale nawet tym osobom nie podniesiono pensji, a jak podniesiono, to tylko niektórym z nich. Podobnie jest z premiami – są tylko dla swoich - mówiła.

17 września związek postanowił wystąpić do prezesa ARiMR z żądaniami podwyżek wynagrodzenia w ten sposób. 1 października Związek poinformował natomiast, że żaden z dyrektorów oddziałów regionalnych ARiMR nie ustosunkował się do ich pisma, ws. uzyskania podwyżki w kwocie 500 zł brutto na każdego pracownika.

CZYTAJ DALEJ »

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

25 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

bobek 2016-02-04 20:34:50

hehe I to ma być walka z nepotyzmem wg PiS?? dupowłazy od pisiaków już dostają stołki hehehe ja dzisiaj świnkom dawałem jeść w korycie piękny widok

Artur 2015-12-11 18:34:49

Wiem że jest źle w ARiMR pracowałem przez 8 lat w Biurze Powiatowym, obojętnie kto będzie rządził najlepiej będą miały dupowłazy i poddani z partii rządzącej. Najlepiej aby wszyscy pracownicy niżsi rangą podali się około 15 marca kolejnego roku do grupowego zwolnienia (wiem że to niemożliwe), ale góra byłaby posrana. Aha przychodząc do tej pracy otrzymałem Inspektora odchodząc po 8 latach byłem Specjalistą, byli tacy którzy krócej pracowali a mieli wyższe stanowisko a co za tym idzie płace. Zobaczcie ilu radnych z BP jest w radach Gmin czy powiatów, jak mrówków hahah. Zwolniłem sie już dawno i mam w dupie powyższą w sumie peeselowską instytucje!!!!!!!!!!!!

Kalina 2015-11-17 21:06:40

Nie sra się w swoje gniazdo, teraz rządzi Pis i będzie już tylko lepiej