×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy ArcelorMittal dostaną gwarancje zatrudnienia na czas remontu wielkiego pieca

  • km
  • 31 mar 2023 16:06

Z powodu zatrzymania pieca żaden z pracowników nie zostanie zwolniony - mówi Mirosław Nowak, przewodniczący „Solidarności” w oddziale ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. Związkowcy podpisali z pracodawcą porozumienie dotyczące gwarancji zatrudnienia.

Pracownicy ArcelorMittal dostaną gwarancje zatrudnienia na czas remontu wielkiego pieca
Remont wielkiego pieca nr 2 w hucie ArcelorMittal rozpoczął się 25 marca (fot. PTWP)
REKLAMA

– Z powodu zatrzymania pieca żaden z pracowników nie zostanie zwolniony. Ponadto nikomu nie zostanie wręczone wypowiedzenie zmieniające warunki pracy na mniej korzystne, np. zakładające obniżenie wynagrodzenia – mówi Mirosław Nowak, przewodniczący „Solidarności” w oddziale ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. 30 marca „S” z dąbrowskiego oddziału AMP podpisała z pracodawcą porozumienie dotyczące gwarancji zatrudnienia podczas remontu wielkiego pieca nr 2. Wygaszanie pieca rozpoczęło się 25 marca.

Strony zawartego 30 marca porozumienia uzgodniły, że osoby, które ze względu na remont wielkiego pieca nr 2, nie będą mogły pełnić swoich dotychczasowych codziennych obowiązków, w pierwszej kolejności będą wysyłane na szkolenia lub zaległy urlop.

- Ewentualne kierowanie ich na postojowe to ostateczność. Będzie możliwe dopiero po wykorzystaniu innych opcji takich jak zaległe urlopy, różnego rodzaju szkolenia, czy czasowe przeniesienie do innej pracy - mówi cytowany przez Śląsko-Dąbrowską Solidarność Mirosław Nowak, przewodniczący „Solidarności” w oddziale ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pracownicy ArcelorMittal dostaną gwarancje zatrudnienia na czas remontu wielkiego pieca

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Bleble 2023-03-31 18:08:09

    jakie to miłe, że tak troszczą się o hutników ,a zwykły szarak ma walczyć o przetrwanie. Jakoś normalny obywatel to wielkie G dostanie a biedny górnik czy hutnik to jakaś szlachta czy co?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA