PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pracownicy apelują do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Greccy pracownicy państwowej spółki energetycznej PPC (Public Power Corp) złożyli we wtorek (4 kwietnia) wniosek do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Chcą zablokowania sprzedaży niektórych aktywów firmy i uznania udziałów pracowników w spółce.

  • Autor: jm
  • 4 kwi 2017 12:30
Pracownicy apelują do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. (fot. Ralf Roletschek/ Wikimedia commons; licencja - 3.0)
REKLAMA

- Złożymy apelację do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ponieważ chcemy, aby nasze udziały w firmie zostały uznane - powiedział w poniedziałek (3 kwietnia) George Adamidis, szef związku zawodowego Genop-Deh w PCC.

Związkowcy twierdzą, że posiadają udziały w PPC - pochodzą one ze składek na zabezpieczenia społeczne, które były gromadzone w latach 1966-1998. Pracownicy spółki składali już roszczenie do najwyższego sądu administracyjnego w kraju, ale zostało ono odrzucone - podaje "Reuters".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W całej spółce pracuje 18 tys. osób. Rząd ma 51 proc. udziałów PPC, które stanowią ok. 90 proc. rynku detalicznego w Grecji i 60 proc. rynku hurtowego. W ramach międzynarodowego planu ratunkowego podpisanego w 2015 r., Ateny zgodziły się obniżyć udziały do poziomu poniżej 50 procent do 2020 r. Głównie poprzez sprzedaż energii dla alternatywnych producentów.

Jednak kredytodawcy z Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego twierdzą, że plan nie będzie skuteczny i chcą, aby kraj sprzedał również do 40 procent swoich jednostek węglowych.

George Stathakis zapewniał w niedzielę (2 kwietnia), że rząd zabezpieczy miejsca pracy w PPC i dokona wszelkich starań, aby móc zachować aktywa pod kontrolą państwa. Pracownicy obawiają się jednak, że aktywa zostaną sprzedane, a ich udziały nie zostaną wzięte pod uwagę. Stąd wniosek do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy apelują do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA