Pracownicy Amazona grożą strajkiem. I to tuż przed świętami

Związek zawodowy Verdi grozi Amazonowi strajkiem przed świętami Bożego Narodzenia. Tak jak w zeszłym roku amerykański gigant handlowy twierdzi, że nie boi się protestów i odrzuca żądania związkowców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Amazona grożą strajkiem. I to tuż przed świętami

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

9 gru 2014 15:29


Pierwsze strajki w niemieckich centrach logistycznych amerykańskiego koncernu już się rozpoczęły - informuje "Rzeczpospolita". Ponad 300 osób rozpoczęło protest w poniedziałek rano (8 grudnia) w heskim Bad Hersfeld - poinformował rzecznik związku zawodowego Verdi. Do wieczora do strajku przystąpiło pół tysiąca osób. Strajkowali także pracownicy centrum w Lipsku.

Czytaj też: Pracownicy uciekają z Amazona. Przez mordercze tempo pracy?

Jednak zdaniem przedstawicieli Amazona wszystkie centra dystrybucji pracują normalnie, a większość pracowników stawiła się na swoje zmiany. Przesyłki docierają do klientów Amazona "bez przeszkód". Jednak Verdi nie odpuszcza i zapowiada kolejne protesty przed świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj też: Pracownicy Amazona znów strajkują. Zbuntowało się prawie 2 tys. osób

Konflikt między związkami zawodowymi a kierownictwem Amazona trwa od Wielkiej Nocy 2013 roku - informuje "Rz". Verdi chce, by Amazon podniósł płace pracowników swych centrów wysyłkowych do poziomu przewidzianego przez niemieckie układy zbiorowe dla sektorów handlu wysyłkowego i detalicznego.

Amazon odrzuca żądania związkowców, twierdząc, że chodzi tutaj o pracowników logistyki, których średnia wynagrodzeń przewyższa standard dla tej branży.

Związki zawodowe podkreślają, że system pracy w Amazonie opiera się na: niskiej płacy, permanentnej presji na wyniki oraz kontraktach czasowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.