Od kwietnia wynagrodzenia pracowników firmy Alstom ZWUS w Katowicach wzrosną co najmniej o 650 zł brutto. To minimalna kwota podwyżki wynegocjowana przez związki z pracodawcą, jaką każdy pracownik firmy musi otrzymać.

Porozumienie płacowe przedstawiciele organizacji związkowych podpisali z pracodawcą 23 marca.
- Jesteśmy zadowoleni, zależało nam na jak największej podwyżce gwarantowanej dla wszystkich pracowników i ten cel został zrealizowany. Wynegocjowaliśmy maksymalnie najwyższą kwotę podwyżki, jaka w tym momencie była możliwa do osiągnięcia. Pracownicy są tego świadomi – mówi cytowany przez Śląsko-Dąbrowską Solidarność Andrzej Stachura, przewodniczący „Solidarności” w katowickiej spółce.

Czytaj więcej
Od kwietnia wyższe odszkodowania za wypadek przy pracyCzęść puli środków przeznaczona na wzrost wynagrodzeń zostanie rozdysponowana na podwyżki indywidualne, m.in. dla najmniej zarabiających pracowników. Ponadto część pracowników firmy otrzyma podwyżki uznaniowe, o przyznaniu których zdecydują przełożeni.


KOMENTARZE (0)