×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracodawcy i związkowcy podpisali porozumienie na rzecz bezpiecznego transportu

  • Autor: PAP/AT
  • 24 lut 2020 17:12

Związek pracodawców Transport i Logistyka Polska oraz Sekcja Krajowa Transportu Drogowego NSZZ "Solidarność" podpisały porozumienie na rzecz bezpiecznego i odpowiedzialnego transportu drogowego. Będą domagać się m.in. wprowadzenia całkowitego zakazu załadunku i rozładunku przez kierowców.

Pracodawcy i związkowcy podpisali porozumienie na rzecz bezpiecznego transportu
Organizacje zapowiedziały wystąpienie do rządu o wprowadzenie do przepisów całkowitego zakazu załadunku i rozładunku przez kierowców (fot. shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Przedstawiciele Związku pracodawców Transport i Logistyka Polska (TLP) oraz Sekcji Krajowej Transportu Drogowego NSZZ "Solidarność" chcą wspólnie występować w sprawach w związanych z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności pracowników sektora transportowego.
  • Organizacje zapowiedziały także wystąpienie do rządu o wprowadzenie do przepisów całkowitego zakazu załadunku i rozładunku przez kierowców.
  • Jak wskazano powinna to robić wyspecjalizowana służba spedytora.

Przedstawiciele Związku pracodawców Transport i Logistyka Polska (TLP) oraz Sekcji Krajowej Transportu Drogowego NSZZ "Solidarność" podpisali w poniedziałek porozumienie na rzecz odpowiedzialnego i bezpiecznego transportu drogowego. Jak podkreślono, obie organizacje chcą wspólnie występować w sprawach w związanych z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności pracowników sektora transportowego.

Obie organizacje zapowiedziały także wystąpienie do rządu o wprowadzenie do przepisów całkowitego zakazu załadunku i rozładunku przez kierowców. Jak wskazano powinna to robić wyspecjalizowana służba spedytora.

Prezes Związku pracodawców TLP Maciej Wroński zaznaczył, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest tematem, który łączy związkowców i pracodawców, ale jak dotąd głos tych dwóch grup w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie był dostrzegany, a to kierowcy zawodowi spędzają najwięcej czasu na drogach.

Wroński zwrócił również uwagę, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym w przypadku transportu to nie tylko "kwestia tragedii ludzkiej, bezpieczeństwa pracowników, czy też członków związków", ale również kwestia ekonomiczna.

Przypomniał dane z raportu przygotowanego na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, według których w 2018 roku koszty społeczne wszystkich zdarzeń drogowych w Polsce oszacowano na 56,6 mld złotych, w tym koszty wypadków drogowych na 44,9 mld złotych.

"My to odczuwamy w transporcie jeszcze bardziej, bo w naszym przypadku te koszty związane są także z kosztami pojazdów. Jeden autobus to koszt około miliona zł, ciągnik siodłowy to koszt kilkuset tysięcy zł, nie mówiąc już o koszcie towarów" - zaznaczył.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracodawcy i związkowcy podpisali porozumienie na rzecz bezpiecznego transportu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA