PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Poznań: NSZZ Policjantów: Więcej agresyjnych zachowań wobec policjantów

  • Autor: PAP/JS
  • 21 sie 2017 18:21

O przeprowadzenie kampanii nt. praw i obowiązków osób w kontaktach z funkcjonariuszami zwrócił się do szefów MSWiA i KGP związek zawodowy policjantów w Wielkopolsce. Jak zaznaczono w oświadczeniu, rośnie liczba agresywnych zachowań wobec policjantów.

Poznań: NSZZ Policjantów: Więcej agresyjnych zachowań wobec policjantów
Adobe Stock
REKLAMA

• Rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka powiedział, że policja nieustannie stara się edukować społeczeństwo odnośnie praw i obowiązków osób w kontaktach z funkcjonariuszami.

• Jak dodał, bardzo dużo informacji można znaleźć w sieci, bo policja stara się jak najaktywniej wykorzystywać do edukowania media społecznościowe.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

KGP podkreśla, że policja nieustannie stara się edukować społeczeństwo odnośnie praw i obowiązków osób w kontaktach z funkcjonariuszami.

W przesłanym mediom piśmie przewodniczący wielkopolskich struktur NSZZ Policjantów podinsp. Andrzej Szary podkreślił, że zorganizowanie takiej kampanii edukacyjnej "przyczyni się do ograniczenia agresji wobec funkcjonariuszy policji", da też każdemu wiedzę o jego prawach i obowiązkach w kontaktach z funkcjonariuszami. KGP przekonuje, że od lat stara się na różne sposoby edukować społeczeństwo w tym zakresie.

Podinsp. Szary podkreślił w oświadczeniu, że od lat daje się zauważyć wzrost agresywnych zachowań wobec policjantów, którzy codziennie z narażeniem życia i zdrowia dbają o bezpieczeństwo Polaków.

"Zarząd Wojewódzki z niepokojem obserwuje bardzo agresywne postawy części przedstawicieli ruchów narodowych, nacjonalistycznych i pseudokibiców, które nie spotykają się zawsze z jednoznaczną krytyką ze strony władz państwowych, wręcz przeciwnie, są nawet, z nieznanych nam powodów, często usprawiedliwiane jako element walki politycznej" - napisał Szary.

Jak dodał, taka sytuacja "prowadzi w rzeczywistości do wzrostu zachowań agresywnych również innych osób, które, obserwując to, co się dzieje na arenie politycznej, mają przekonanie o swojej bezkarności i często prowokują funkcjonariuszy, aby przekazać opinii publicznej sygnał o brutalności (porównywanie policjantów do ZOMO) lub braku profesjonalizmu".

Szef wielkopolskich struktur NSZZ Policjantów podkreślił, że polscy funkcjonariusze zapewniają rodakom bezpieczeństwo "mimo niskiego statusu materialnego, wielu wyrzeczeń, nowych wyzwań i zrozumiałej kontroli społecznej".

Zaznaczył, że już w 2010 roku Zarząd wystąpił do Komendanta Głównego Policji z wnioskiem o przeprowadzenie w mediach edukującej obywateli kampanii społecznej.

"Mimo upływu kilku lat i kolejnych wniosków NSZZ Policjantów w tej sprawie, pomysł ten nie został wprowadzony w życie, co traktujemy jako ewidentne zaniedbanie ze strony osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo funkcjonariuszy polskiej policji" - podkreślił Szary.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Poznań: NSZZ Policjantów: Więcej agresyjnych zachowań wobec policjantów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2017-08-21 20:45:16

    Tak się zastanawiam czy służby wewnętrzne nie powinny sprawdzić czy pan podinspektor Szary przez przypadek nie ma dostępu do magazynu dowodów w sprawach o narkotyki czy inne używki. Domaganie się kampanii edukacyjnej w czasie, gdy policja odstawiała coraz więcej krzywych akcji zakrawa na kpinę z ludzi. Ciekawe jakie to miałyby być w niej hasła? "Pamiętajcie żeby po otoczeniu ścisłym kordonem policji teleportować się przez niego, bo inaczej zostaniecie oskarżeni o czynny udział w zbiegowisku". Albo to - "gdy tajniak was kopie, to biernie przyjmujcie ciosy, żeby się biedak nie zestresował".

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA