PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Porozumienie Zielonogórskie żąda podwyżek dla pielęgniarek praktyki

Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia ”Porozumienie Zielonogórskie” przypomina, że Ministerstwo Zdrowia nie przewidziało w swoim rozporządzeniu podwyżek dla tzw. pielęgniarek praktyki. Wzywa ministra zdrowia i prezesa NFZ do skorygowania tej decyzji.

Porozumienie Zielonogórskie żąda podwyżek dla pielęgniarek praktyki
Adobe Stock
REKLAMA

”Porozumienie Zielonogórskie” przypomina, że w pierwszej wersji rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, w którym przewidziano podwyżki wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych (podpisanego 8 września) minister zdrowia pominął wszystkie pielęgniarki i położne podstawowej opieki zdrowotnej.

Po interwencji Federacji PZ oraz pielęgniarek i położnych POZ, 14 października minister zmienił rozporządzenie, uwzględniając tę grupę (ale nadal tylko część zainteresowanych).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Żadnych podwyżek nie przewidziano bowiem dla tych pielęgniarek POZ, które pomagają bezpośrednio lekarzom w wykonaniu ich świadczeń dla pacjentów.

- Pracy tych pielęgniarek, niestety Panowie nie doceniacie. Nie przewidujecie dla nich podwyżek ani w żadnym z rozporządzeń, ani w umowach w zakresie świadczeń lekarza POZ wynikających z niedawno opublikowanych projektów zarządzeń prezesa NFZ na rok 2016 - napisał Jacek Krajewski, prezes Federacji PZ.

Cały artykuł czytaj tutaj.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Porozumienie Zielonogórskie żąda podwyżek dla pielęgniarek praktyki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA