PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Porozumienie Zawodów Medycznych rozwiązane. Idzie nowe

  • Autor: PAP/KDS
  • 8 wrz 2020 16:54

Porozumienie Zawodów Medycznych zostało rozwiązane. Pojawiła się zapowiedź współpracy w innej, "bardziej elastycznej" formule. Informację o rozwiązaniu opublikowano we wtorek w komunikacie na stronie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Porozumienie Zawodów Medycznych rozwiązane. Idzie nowe
Związki zawodowe skupione dotychczas w PZM zapowiadają - jak relacjonuje związek - dalszą współpracę. (fot. Facebook/Porozumienie Zawodów Medycznych)
REKLAMA

W informacji podano, że umocowani przedstawiciele związków zawodowych skupiających poszczególne zawody medyczne uczestniczące w Porozumieniu Zawodów Medycznych (PZM) postanowili o zmianie dotychczasowej formuły współpracy.

"To oznacza rozwiązanie Porozumienia Zawodów Medycznych z dniem 4 września 2020 roku. Od tej pory nikt nie może występować w imieniu Porozumienia Zawodów Medycznych, przedstawiać stanowiska i opinii PZM ani posługiwać się znakiem graficznym (logo) PZM. Dotyczy to również stron internetowych" - głosi informacja na stronie związku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Związki zawodowe skupione dotychczas w PZM zapowiadają - jak relacjonuje związek - dalszą współpracę, ale w innej formule niż PZM, "bardziej elastycznej, niewymagającej jednolitego stanowiska wszystkich związków w określonej sprawie".

Porozumienie Zawodów Medycznych (PZM) skupiało kilkanaście związków i organizacji zrzeszających pracowników służby zdrowia. PZM skupiał m.in. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych, Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Elektroradiologii i Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Radioterapii.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Porozumienie Zawodów Medycznych rozwiązane. Idzie nowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Bożena 2020-09-12 23:40:41

    Bardzo dobrze. Im więcej ich będzie, tym większe prawodpodobieństwe, że skończą się dyżury po miliony godzin. Przecież to też są ludzie i każdy potrzebuje odpoczynku. A jeśli potrzebne są dodatkowe ręce do pracy to jak w medicover zatrudnia sie asystentów na odpowiednie stanowiska. Po to by byli prawymi rękami lekarzy

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA