Porozumienie ws. zwolnień grupowych w H+H Polska

7-miesięczne lub 7,5-miesięczne odprawy - w zależności od stażu pracy - otrzymają pracownicy likwidowanych zakładów Grupy Prefabet, należącej od początku lutego do Grupy H+H Polska - producenta betonu komórkowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Porozumienie ws. zwolnień grupowych w H+H Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 lut 2015 14:17


Dodatkowo - jak poinformował szef Związku Zawodowego Budowalni Waldemar Lider, zgodnie z zawartym porozumieniem, każdy z pracowników będzie miał możliwość skorzystania z finansowanych przez pracodawcę szkoleń aktywizujących, w tym zawodowych.

Dyrektor operacyjny, członek zarządu H+H Polska Sp. z o.o. Wojciech Zdziechowski zaznaczył, że uzgodnienia zawarte w porozumieniu wykraczają poza standardy przewidziane prawem pracy.

"W szczególności uwzględniają dodatkowe wsparcie osób z największym stażem pracy w Grupie Prefabet S.A. oraz zrównują uprawnienia pracowników zatrudnionych na czas określony z zatrudnionymi na czas nieokreślony" - wyjaśnił Zdziechowski.

W wyniku planowanej restrukturyzacji zostanie zwolnionych maksymalnie 200 osób. Będą to pracownicy należącego do H+H Polska zakładu w Skawinie (woj. małopolskie) oraz trzech zakładów Grupy Prefabet S.A.: w Świerżach Górnych k. Kozienic (woj. mazowieckie), Długim Kącie k. Biłgoraja (woj. lubelskie) i Wilkasach k. Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie). Oprócz pracowników produkcji zwolnione zostaną także osoby zajmujące się administracją, finansami i sprzedażą.

"Proces zwolnień grupowych jest wynikiem restrukturyzacji koniecznej ze względu na ponoszone przez Grupę Prefabet S.A. przez ostatnie 5 lat straty" - stwierdził Zdziechowski.

W wyniku restrukturyzacji działalność produkcyjna ma być ograniczona do sześciu zakładów. Takie rozwiązanie powinno - zdaniem dyrektora operacyjnego - przynieść pozytywne efekty ekonomiczne pozostałym czynnym zakładom Grupy H+H w Polsce (Grupy Prefabet S.A.: w Redzie, Żelisławicach oraz H+H Polska Sp. z o.o. (w Lidzbarku, Warszawie, Gorzkowicach, Puławach).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.