PARTNERZY PORTALU

Porozumienie w Agorze. Szef związku zawodowego nie dostanie dyscyplinarki

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 15 paź 2020 10:13

Zarząd Agory poinformował o wycofaniu wniosku o wyrażenie zgody na zwolnienie dyscyplinarne Wojciecha Orlińskiego. Szef działającego w Agorze i InfoRadiu związku NSZZ "Solidarność" miał stracić pracę po tym, jak ostrzegał pracowników przed planowanymi przez firmę zwolnieniami.

Porozumienie w Agorze. Szef związku zawodowego nie dostanie dyscyplinarki
Związek zawodowy porozumiał się ze spółką. (Zdj. ilustracyjne, fot. brotiN biswaS/Pexels)
REKLAMA

Jak informowaliśmy na łamach PulsHR.pl, Wojciech Orliński kilka tygodni temu ostrzegał, że Agora planuje jesienią zwolnić nawet kilkaset osób. Pracownikom należącym do związku m.in. podpowiadał jak się ochronić przed zwolnieniem. To nie spodobało się zarządowi spółki, który do związku zawodowego skierował wniosek o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy z Orlińskim.

Powodem miało być m.in. nadużycie sprawowanej funkcji w związku zawodowym czy podważenie partnerstwa i dialogu społecznego, które miało przejawiać się rozsyłaniem w newsletterze negatywnych informacji na temat dyrektor ds. pracowniczych. Zdaniem Agory bezpodstawne było też straszenie pracowników grupowymi zwolnieniami, które miały mieć miejsce jesienią.

Teraz zarząd Agory poinformował, że trwające od 5 października 2020 rozmowy, 14 października zakończyły się podpisaniem porozumienia. 

- Zarząd postanowił wycofać wniosek o wyrażenie zgody na zwolnienie dyscyplinarne Pana Wojciecha Orlińskiego. Równocześnie Komisja Międzyzakładowa zobowiązała się do prowadzenia rzetelnej komunikacji oraz działania zgodnie z ideą wzajemnego szacunku i w poszanowaniu obowiązującego prawa. Ze swojej strony Zarząd Agory pragnie podkreślić, że szanuje prawo Związku do obrony i reprezentowania interesów pracowników, jak również do merytorycznej krytyki działań pracodawcy - w przesłanym do mediów oświadczeniu przesłała Agora.

Firma podkreśla w nim, że osiągnięte porozumienie jest wyrazem dobrej woli oraz potwierdzeniem chęci współpracy. - Wierzymy, że otworzy ono nowy rozdział we wzajemnych relacjach oraz pozwoli na otwartą i rzetelną komunikację - podsumowuje.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Porozumienie w Agorze. Szef związku zawodowego nie dostanie dyscyplinarki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA