Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zachęca medyków do manifestacji

• Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy przygotowało 2-minutowy film, mający pokazywać realia, w jakich pracują młodzi lekarze.
• Film trafił na internetowy serwis youtube.
• Ma on zachęcać do wzięcia udziału w zapowiadanej na 24 września manifestacji przedstawicieli zawodów medycznych w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zachęca medyków do manifestacji

PODZIEL SIĘ


Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

15 wrz 2016 20:23


- Lekarz powinien być wykształcony, wypoczęty, odpowiednio wynagradzany oraz mieć czas na skupienie się na pacjencie i jego problemie - mówi lektor, ale za chwilę przyznaje, iż stan faktyczny zasadniczo różni się od tego obrazu.

- Rzeczywistość to niskie wynagrodzenie - 14 zł za godzinę, zbyt długi nieunormowany czas pracy, niska jakość kształcenia lekarzy rezydentów. Lekarz rezydent pracuje często 300 czy 400 godzin miesięcznie - wylicza.

Kadr z filmu przygotowanego przez Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. (fot. youtube.pl) Kadr z filmu przygotowanego przez Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. (fot. youtube.pl)

-  Pójdziesz z nami? - pyta pod koniec filmu.

Gdzie mają pójść oglądający film medycy? Na manifestację przedstawicieli zawodów medycznych, która ma się odbyć 24 września w Warszawie.

Czytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

yxyxy 2016-09-19 16:07:00

większość młodych Polaków po studiach idzie na darmowe praktyki albo na staże za 800zł, więc 14zł/h to nie jest źle.