Polimex deklaruje gotowość do rokowań ze stroną związkową

Zarząd Polimeksu-Mostostalu wypowiedział w całości Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, upływającego z dniem 31 lipca 2013 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polimex deklaruje gotowość do rokowań ze stroną związkową

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 kwi 2013 8:50


W komunikacie Paweł Szymaniak, rzecznik Polimeksu, podkreślił, że jednym z elementów programu restrukturyzacji grupy, mającym istotny wpływ na obniżanie kosztów stałych, jest redukcja liczby etatów.

Dodał, że od sierpnia 2012 r. zatrudnienie w spółce zostało ograniczone o 2,3 tys. osób. Uzyskano w ten sposób 120 mln zł rocznych oszczędności.

- Za sprawą programu restrukturyzacji Polimex-Mostostal planuje ograniczyć koszty przynajmniej o 300 mln zł w okresie 2013-2015. Spółka kontynuuje wdrażanie programu naprawczego polegającego m.in. na niezbędnym, dalszym obniżeniu kosztów działalności oraz dopasowywaniu regulacji wewnętrznych do aktualnej sytuacji ekonomicznej spółki i jej nowej struktury organizacyjnej - podkreślił w komunikacie Szymaniak.

Zaznaczył, że z tego względu niezbędne stało się wypowiedzenie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, co nastąpiło 2 kwietnia.

- Wypowiedzenie dotychczasowego ZUZP pozwoli na zastosowanie bardziej elastycznych form wynagradzania, dostosowanych do warunków rynkowych. Dotychczasowy ZUZP będzie obowiązywał maksymalnie do dnia 31 października br. - wskazał Szymaniak.

- Zarząd spółki deklaruje gotowość przystąpienia do rokowań ze stroną związkową w sprawie zawarcia nowego ZUZP lub uzgodnienia regulaminu wynagradzania - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.