PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Policyjni związkowcy chcą pełnopłatnych zwolnień lekarskich

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów podjął uchwałę, w której "żąda niezwłocznego uchwalenia" rządowego projektu ustawy, która przywracałaby im pełnopłatne zwolnienia lekarskie.

  • Autor: PAP/JS
  • 28 mar 2017 19:15
Policyjni związkowcy chcą pełnopłatnych zwolnień lekarskich
Policyjni związkowcy proponują, aby zwolnienie lekarskie (do 30 dni) było płatne w 100, a nie tak jak teraz - 80 proc. (fot.: twitter/Policja Lubin)
REKLAMA

• W 2014 r. weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi funkcjonariusz przebywający na zwolnieniu lekarskim otrzymuje 80 proc. uposażenia zamiast wcześniejszych 100 proc.

• Ustawa objęła funkcjonariuszy podległych MSWiA.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Związkowcy chcą w sprawie zwolnień lekarskich spotkania z premier Beatą Szydło.

Policyjni związkowcy proponują, aby zwolnienie lekarskie (do 30 dni) było płatne w 100, a nie tak jak teraz - 80 proc.

"W przypadku niespełnienia tego żądania (spotkania z szefową rządu - red) Zarząd Główny NSZZ Policjantów podejmie akcję protestacyjną" - podkreślono w uchwale NSZZ Policjantów.

"Nie myślimy o strajku, czekamy na spotkanie z panią premier. Po efektach tego spotkania zdecydujemy o ewentualnej formie okazania naszego niezadowolenia" - powiedział we wtorek PAP przewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. Dodał, że zgodnie z przepisami policjanci nie mogą strajkować.

W uchwale zarząd główny NSZZ Policjantów postanowił zwrócić się do premier z "żądaniami niezwłocznego uchwalenia" projektu zmieniającego ustawę o policji, liberalizującego przepisy dotyczące nieobecności funkcjonariuszy na służbie z powodu choroby. Proponują, aby zwolnienie lekarskie (do 30 dni) było płatne w 100, a nie tak jak teraz - 80 proc.

Uchwała jest konsekwencją - jak wyjaśniają policyjni związkowcy - informacji, którą wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński przekazał podczas spotkania z przewodniczącym NSZZ Policjantów, że jedynie MSWiA popiera kierunek zmian, na które czekają funkcjonariusze, a pozostałe resorty są temu przeciwne. "Likwidacja uprawnienia umożliwiającego korzystanie z pełnopłatnych zwolnień lekarskich nigdy w środowisku służb mundurowych nie zyskała akceptacji. Rozwiązanie tego problemu dla policjantów i innych funkcjonariuszy jest rzeczą niezmiernie ważną, dlatego Zarząd Główny NSZZ Policjantów zamierza wykorzystać wszystkie przewidziane prawem środki, aby osiągnąć przyjęty cel" - podkreślono w uchwale.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Policyjni związkowcy chcą pełnopłatnych zwolnień lekarskich

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2017-03-29 01:14:10

    Jakoś związkowcy "zapomnieli", że po wprowadzeniu płatności 80% nastąpiła w policji fala "cudownych" ozdrowień i spadek chorobowego.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA