Policjanci oburzeni napisami na bluzach. Złożą zawiadomienie do prokuratury

• „Policja morduje”, „Stop katom w niebieskich mundurach” - takie napisy na bluzach wywołały oburzenie wśród katowickich policjantów.
• Do prokuratury wkrótce trafi zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właścicieli firmy z Zawiercia, która produkuje koszulki i bluzy z napisami godzącymi w funkcjonariuszy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Policjanci oburzeni napisami na bluzach. Złożą zawiadomienie do prokuratury

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

19 wrz 2016 13:25


- Nie będziemy zgadzać się na to, by uliczne trolle odnosiły się z pogardą do funkcjonariuszy - powiedział  Rafał Jankowski z zarządu wojewódzkiego NSZZP w Katowicach. Policyjni związkowcy chcą, by ścigany był zarówno producent, jak i sprzedawcy oraz osoby noszące podobne bluzy.

- Do tej pory spotykaliśmy takie napisy, jak "HWDP", które według noszących podobną odzież pozostawiały pole do różnych interpretacji. Teraz mamy do czynienia z napisami wprost godzącymi w prestiż i dobre imię policjantów - wskazał Jankowski.

Na koszulkach i bluzach przedstawiono policjantów z tarczami i stojącego przed nimi mężczyznę w kapturze. Napis zaś głosi: "Matka rodzi, ojciec wychowuje, szkoła uczy. Policja morduje. Stop katom w niebieskich mundurach".

W imieniu policjantów doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez producenta ubrań złoży adwokat Jerzy Feliks. - Mam wrażenie, że treść tych napisów wykracza daleko poza granice wolności słowa i swobody wypowiedzi - podkreślił adwokat.

Prokuratura ma zbadać, czy producent odzieży nie dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy policji. Jak powiedział mec. Feliks, zawiadomienie zostanie przesłane jeszcze w poniedziałek (19 września), a najdalej we wtorek do Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Jankowski zaznaczył, że jeśli nie uda się pociągnąć producenta do odpowiedzialności karnej związkowcy wytoczą mu sprawę cywilną. Policyjni związkowcy chcą też zachęcić policjantów z całej Polski, by podejmowali podobne działania i reagowali na napisy obrażające funkcjonariuszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.