Policjanci będą protestować przeciw mniejszym świadczeniom chorobowym

Rząd chce zmniejszyć świadczenie chorobowe w służbach mundurowych z obecnych 100 proc. do 80 proc. Związkowcy z policji na to: niech rząd zacznie mundurowym płacić za nadgodziny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Policjanci będą protestować przeciw mniejszym świadczeniom chorobowym

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

5 sie 2013 12:47


Policjanci zapowiadają, że będą protestować 27 sierpnia, gdy w Sejmie zaplanowano wysłuchanie publiczne projektu ustawy zmniejszającej świadczenia chorobowe dla służb mundurowych. Będą tam ramię w ramię przedstawiciele OPZZ, "Solidarności" i związków branżowych.

Zgodnie z projektem proponowanych zmian na pełne wynagrodzenie chorzy funkcjonariusze mogą liczyć tylko w kilku przypadkach, m.in. wypadku w czasie służby lub w drodze na nią, choroby podczas groźnych dla życia lub zdrowia misji i działań ratowniczych za granicą, doznania urazu w efekcie bohaterskiego czynu (np. podczas pożaru). Pełna pensja ma też przysługiwać przy chorobie w czasie ciąży.

Proponowane przez rząd zmiany mają objąć wszystkie służby mundurowe. A jak wynika ze statystyk, nasze służby są wyjątkowo chorowite. W 2011 r. policjanci - jest ich ok. 97 tys. - co miesiąc brali łącznie 183 tys. dni zwolnień lekarskich. To daje prawie dwa dni miesięcznie na każdego policjanta. Rocznie daje to 2,2 mln dni. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.