PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Połączenie PERN i OLPP. Związkowcy chcą gwarancji pracowniczych

  • Autor: PAP/JS
  • 10 sie 2017 21:59

Związki zawodowe PERN i NSZZ „Solidarność” Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (OLPP) obawiają się o ochronę socjalną pracowników po połączeniu obu podmiotów. W sprawie tej w OLPP, czyli spółce, która od 2018 r. ma stać się częścią PERN, trwa spór zbiorowy.

Połączenie PERN i OLPP. Związkowcy chcą gwarancji pracowniczych
Adobe Stock
REKLAMA

• Szefowa "S" w OLPP Justyna Haładaj poinformowała, że związek ten od 28 lipca prowadzi w spółce spór zbiorowy, w którym domaga się określenia gwarancji pracowniczych po połączeniu z PERN, w tym dotyczących zatrudnienia i wynagrodzenia.

• Przewodniczący NSZZ "S" w PERN Arkadiusz Karaszewski poinformował, iż przypadku braku postępu w rozmowach z zarządem spółki, związek nie wyklucza wszczęcia sporu zbiorowego, podobnie, jak w OLPP.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PERN deklaruje, że po połączeniu z OLPP nie jest planowana redukcja zatrudnienia, a warunki pracy i płacy pracowników obu podmiotów nie pogorszą się.

W czwartek (10 sierpnia)  rada nadzorcza PERN pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu PERN o połączeniu z OLPP. "Na tej podstawie na koniec sierpnia planowane jest posiedzenie Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy PERN, które rozpatrzy wniosek zarządu spółki o połączeniu z OLPP" - poinformowało biuro prasowe PERN.

Spółka zaznaczyła, iż podobna procedura prowadzona jest w OLPP, gdzie Zgromadzenie Wspólników w trakcie posiedzenia planowanego na piątek "podejmie decyzję w sprawie połączenia z PERN".

Przewodniczący NSZZ "S" z OLPP oraz PERN, a także Krajowej Sekcji Przemysłu Naftowego NSZZ "S" poinformowali, iż odmówiono im udziału w czwartkowym posiedzeniu rady nadzorczej PERN, podczas którego chcieli przedstawić swe stanowisko w sprawie połączenia obu spółek.

Według PERN, spotkanie z rady nadzorczej spółki z przedstawicielami "S" nie było możliwe "z uwagi na ogromnie napięty porządek obrad", a związkowe pismo w tej sprawie zostało przesłane na dzień przed planowanym posiedzeniem. "Rada nadzorcza zaproponowała przedstawicielom Solidarności spotkanie w przyszłym tygodniu" - podało biuro prasowe PERN.

PERN przyznał, iż "S" tej spółki oraz OLPP, oprócz wniosku o spotkanie, wystąpiły także do rady nadzorczej PERN o usunięcie z porządku czwartkowych obrad punktu, dotyczącego wyrażenia opinii w sprawie połączenia obu podmiotów. "Rada nadzorcza PERN nie wyraziła zgody na usunięcie tego punktu z porządku obrad" - zaznaczyła spółka.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Połączenie PERN i OLPP. Związkowcy chcą gwarancji pracowniczych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA